پوتین

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: با دقت تحریم های آمریکا را رصد می کنیم و بدون شک مقابله به مثل خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، سرجی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت: دولت روسیه نسبت به افزایش تعداد شرکت های روسی و اشخاص در لیست سیاه آمریکا، مقابله به مثل خواهد کرد.

وی گفت: در حال رصد افزایش شرکت ها و اشخاص روسی در فهرست سیاه آمریکا هستیم. آنها در حال حاضر تقریبا ۴۵۰ فعال اقتصادی روس را در فهرست سیاه خود قرار داده اند. در حقیقت تمام شرکت های بزرگ مالی، انرژی و دفاعی تحریم شده اند؛ ضمن اینکه بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ به همراه تعداد قابل توجهی از مقامات دولتی در فهرست آنها دیده می شود. در این باره بدون شک مقابله به مثل خواهیم کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که آمریکایی ها نباید فکر کنند چون پاسپورت آمریکایی دارند به راحتی مصونیت و حق ورود به هر کشوری را دارند. این اظهار نظر ریابکوف چند روز بعد از افزایش تعداد شرکت ها و افراد روسی در فهرست سیاه آمریکا از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده مطرح شده است. در تازه ترین بازبینی فهرست سیاه شرکت ها و اشخاص روسی، دو نفر به همراه ۳ شرکت و ۶ کشتی بزرگ روسی به این فهرست افزوده شده است.

به گفته مقامات آمریکایی، این تحریم ها به دلیل روابط تجاری روسیه با کره شمالی و نقض تحریم های بین المللی و نیز فعالیت های جهانی فضای سایبر روسیه است. در اوایل ماه جاری میلادی، وزارت خارجه آمریکا پیشنهاد تحریم های جدید صادرات کالاهای حساس امنیت ملی به روسیه و نیز تحریم پروازهای ایرلاین «ایروفلوت» به آمریکا را داده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =