سکه بهار آزادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایجاد هر نوع محدودیتی در بازار سکه، تنش‌ها را افزایش می‌دهد، گفت: دولت و مجلس به جای دخالت در بازار باید با عرضه و تقاضا در ایجاد تعادل در نرخ‌ها اقدام کنند.

محمود بهمنی در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به اعلام وصول طرح عادی ممنوعیت واگذاری سکه بهار آزادی در مجلس، گفت: این نوع طرح ها با افزایش اعمال محدودیت های خود در بازار،  معضل آفرین هستند.

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نحوه عرضه سکه به بازار انتقادهای بسیاری وارد است، افزود: وقتی بدون هیچ محدودیتی سکه به بازار عرضه می شود نمی توان مردم را به علت خرید آن بازخواست کرد.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی تهیه کرده اند که براساس آن هر فرد نمی تواند بیشتر از ۱۰ قطعه سکه بهار آزادی پیش خرید کند.

بهمنی با تاکید بر اینکه باید از روز اول پیش فروش سکه با محدودیت هایی همراه می شد، تصریح کرد: اکنون نیز متناسب با شرایط بازار قیمت ها خود را تنظیم می کند.

وی ادامه داد: تحریک مردم به خرید سکه و پس از آن محدودیت در ارایه و فروش آن وضعیت بازار و قیمت ها را بدتر خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید بازار را رها کرده تا عرضه و تقاضا به مدیریت آن بپردازند، گفت: در شرایط فعلی باید اصطلاحا به دست نامرئی موجود در بازار اعتماد کرد که این یکی از واقعیت های محض است.

بهمنی با تاکید بر اینکه ایجاد محدودیت مفسده زا است، افزود: نباید اعلام محدودیت در عرضه یا فروش سکه صورت بگیرد زیرا تبعات آن بازار را متشنج تر می کند.

وی ادامه داد: اگر قرار بر عدم فروش سکه یا عرضه آن است دیگر نیازی به اعلام نیست زیرا این موضوع خود باعث ایجاد جو روانی در بازار خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: اعلام پیش فروش سکه به معنی این است که سکه کم بوده و با پیش فروش آن سعی در جبران این کاستی داریم از این رو به جو روانی نامساعد دامن زده می شود.

بهمنی با بیان اینکه در بازار ارز نیز سوءمدیریت های بسیاری رخ داد، گفت: بهتر است مجلس و دولت اژدهای خفته در بازار ارز و سکه را بیدار نکرده  و تنظیم نرخ ها در بازار را به حال خود رها کند زیرا با این رویه تعادل بخشی به نرخ ها آسان تر خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =