دلار

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد یوان را به عنوان ابزاری برای استفاده از جنگ تجاری با آمریکا تبدیل نمی کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، گائو فنگ سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: پکن قصد ندارد که از یوان به عنوان ابزاری برای جنگ تجاری با واشنگتن استفاده کند.

وی گفت: چین درگیر کاهش ارزش ارز خود به عنوان یک عرصه رقابتی نمی شود یا یوان را به ابزاری برای پاسخ به اختلافات تجاری یا حوادث خارجی تبدیل نمی کند.

نرخ یوان در سطح پایدار و منطقی به روند خود ادامه خواهد داد. به گفته گائو، کاهش ارزش یوان برای اقتصاد چین به جای اینکه مفیدتر باشد، مضرتر است.

در پاسخ به توئیت اخیر دونالد ترامپ درباره وضع تعرفه ۶۰ میلیارد دلاری چین بر روی کالاهای آمریکایی درجهت تلاش برای تاثیر گذاری بر روی انتخابات میان دوره ای آمریکا، سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: این اقدام هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد.

در این توئیت، ترامپ نوشت اگر کشاورزان، دامداران یا کارگران بخش صنعت آمریکا مورد هدف تعرفه های چینی قرار بگیرند، مقابله به مثل سریع و بزرگی علیه چین می کند.  

بر پایه این گزارش، نرخ یوان در مقابل دلار از ماه مارس سال جاری میلادی تاکنون تقریبا ۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است؛ اما برخی از کارشناسان اقتصادی آمریکایی بر این باور هستند که این روند نزولی یوان نشانه دستکاری یوان است؛ اما پکن این ادعا را رد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =