• ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  • کد خبر: 91851
فرابورس

معاملات فرابورس در نخستین هفته مهرماه با سبزپوشی شاخص به پایان رسید.

به گزارش ایبِنا، در روز پایانی نخستین هفته معاملاتی پاییز ۹۷ یک میلیارد و ۲۷۶ میلیون ورقه به ارزش ۸ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال در بیش از ۱۱۷ هزار نوبت معاملاتی در مجموع بازارهای فرابورس  میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد.

بر اساس این گزارش، شاخص کل فرابورس  نیز در ادامه رکوردشکنی‌های اخیر خود امروز چهارشنبه ۴ مهرماه با جهش ۵۸ پله‌ای در پایان معاملات در ارتفاع ۲۰۷۱ واحدی قرار گرفت؛ این رشد بیش از ۲.۵ درصدی در پی تاثیر مثبت و حداکثر ۱۰ واحدی از سوی نمادهای «زاگرس»، «ذوب» و «میدکو» بر آیفکس اتفاق افتاد که نماد «میدکو» عنوان برترین تقاضا را نیز به خود اختصاص داد.

تحرک نمادها

در روز جاری نماد «غشهداب» متعلق به کشت و صنعت شهداب ناب خراسان شاهد بیشترین افزایش قیمت بود، نماد «خدیزل» مربوط به بهمن دیزل بیشترین افت قیمت را تجربه کرد و سه نماد «ذوب»، «زاگرس» و «شغدیر» پُربازیدترین نمادها لقب گرفتند.

معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس که امروز شاهد سبزپوشی قریب به اتفاق نمادهای خود بودند با جابه‌جایی ۱۲۲ میلیون سهم به ارزش ۳۴۱ میلیارد ریال در بازار اول و خرید و فروش ۳۸۲ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال در بازار دوم به پایان رسید که نماد «دی» با تغییر مالکیت بیش از ۶۵ میلیون سهم، بیشترین حجم معاملاتی و نماد «چکاپا» با ارزش معاملات بیش از ۱۶۸میلیارد ریالی، بیشترین ارزش معاملاتی را در این دو بازار از آن خود کردند.

بازار پایه

در ادامه، بازار پایه نیز به استقبال معامله ۷۵۷ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال در مجموع سه تابلو خود رفت.

در نهایت، در بازار ابزارهای نوین مالی در روزی که گذشت ۱۵ میلیون ورقه به ارزش ۴ هزار و ۴۹۷ میلیارد ریال معامله شد؛ در این بازار که اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن و بانک ملی معامله می‌شوند، تسه آبان ۹۵ با افت قیمت بیش از ۴ درصدی بیشترین کاهش قیمت را در میان سایر ابزارها تجربه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =