پوتین

رئیس جمهور روسیه اعتقاد دارد که آمریکایی‌ها در حال انجام اشتباه استراتژیکی هستند و آمریکا با اعمال تحریم‌های بین المللی به دلار و نظام مالی آمریکا ضربه می‌زند.

به گزارش ایبِنا، خبرگزاری راشاتودی اعلام کرده است که پوتین با بیان اینکه این کار آمریکا برایش عواقبی خواهد داشت و به سلطه دلار آسیب می‌زند افزود: به نظر می‌رسد که شرکای آمریکایی مان در حال انجام اشتباه استراتژیکی هستند. وی استفاده ابزاری از دلار توسط واشنگتن را عاملی برای کاهش اعتماد کشورها به دلار و نظام مالی آمریکا دانست.

پوتین که در همایش هفتگی انرژی روسیه حاضر شده بود گفت: این اشتباهی است که همه امپراطوری ها انجام می دهند و زمانی که به ظاهر همه چیز خوب و مستحکم است پیامدهای چنین اقداماتی نادیده گرفته می‌شود با این حال دیر یا زود آمریکا نتایج اقداماتش را خواهد دید.

روسیه اخیرا به سمت کاهش سهم دلار از اقتصاد خود حرکت کرده است. اندری کاستین- مدیرعامل بانک "وت‌ب" روسیه گفت: در ماه‌های اخیر به دنبال تشدید تحریم‌های آمریکا، بحث پاکسازی اقتصاد روسیه از دلار جدی تر گرفته شده است. پیشتر در ماه می امسال پوتین گفته بود روسیه دیگر نمی‌تواند به نظام مالی مبتنی بر دلار اعتماد کند چرا که آمریکا با وضع تحریم‌های یکجانبه، قوانین سازمان تجارت جهانی را نادیده گرفته است. پوتین گفته بود که سلطه دلار بر نظام مالی جهان، خطرناک و ناایمن است.

دولت روسیه گفته است به دنبال کنار گذاشتن کامل دلار از اقتصاد این کشور نیست اما به تدریج وابستگی خود را به دلار کاهش می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =