• ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • کد خبر: 92472
طرح

مدیریت نظارت بر بازار اولیه، مجوز انجام افزایش سرمایه ۳۶ شرکت فعال در بازار سرمایه را صادر کرد.

به گزارش ایبِنا، صدور این مجوزها در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه طی شش ماهه سال ۹۷ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار صورت گرفته است.

مبلغ کل مجوزهای ارائه شده به شرکت های سهامی عام جهت انجام افزایش سرمایه طی این مدت معادل ۸۷ میلیارد و ۴۷۶ میلیون و ۴۴ هزار ریال است. بر اساس این گزارش، نگاهی به مجوزهای صادره نشان می دهد، ۳۲ درصد افزایش سرمایه ها از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از محل سود انباشته و اندوخته ها تامین شده است.

بر این اساس  ۱۵ مورد اوراق اجاره، اوراق مشارکت، اوراق سلف موازی استاندارد و اوراق مرابحه نیز پذیره نویسی شده که مبلغ آن به ۳۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال می رسد. افزون بر این، از این تعداد ۷ مورد مربوط به  اوراق سلف موازی استاندارد، یک مورد اوراق مشارکت، ۶ مورد اوراق اجاره و یک مورد اوراق مرابحه بوده است.

همچنین استارت معاملات در بخش معاملات ثانویه انواع اوراق بدهی با تعداد ۹ اسناد خزانه اسلامی به مبلغ ۱۳۵  میلیارد و ۳۰۱ میلیون و ۴۶۶ ریال بوده است. لازم به ذکر است، این اسناد خزانه اسلامی فاقد نرخ اسمی و ناشر و بانی این اوراق، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =