دلار

نماینده تجاری روسیه در بریتانیا از آمادگی کامل شرکت های روسی برای انجام تسویه حساب با تجار بریتانیایی با ارزهای ملی دو کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، بوریس آبراموف نماینده تجاری روسیه در بریتانیا گفت: شرکت های روسی و بریتانیایی می توانند تسویه حساب های خود را به روبل و پوند انجام دهند و تراکنش های خود را به دلار آمریکا کنار بگذارند و این موضوع به لحاظ سیاسی و اقتصادی یک ضرورت است.

وی گفت: در صورت نیاز شرکت های روسی که در حال تجارت با بریتانیا هستند می توانند تسویه حساب ها را به پوند در هر لحظه ای تغییر دهند. نماینده تجاری روسیه افزود: پوند انگلیس مانند یورو و دلار به راحتی تبدیل شود.  

آبراموف تصریح کرد که برای یک شرکت روسی، افتتاح حساب به پوند در روسیه و یک بانک خارجی بسیار راحت است؛ ضمن اینکه می تواند پوند را در بورس مسکو تهیه کند. وی گفت: از آنجایی که شرکت های بریتانیایی در انگلیس هیچ حساب بانکی به روبل ندارند، در این زمان تغییر تسویه حساب ها به روبل برای آنها خیلی راحت نیست و بانک ها متوجه نیستند که چه میزان پول روسیه باثبات است.

آبراموف به این نکته اشاره کرد که به لحاظ موانع سیاسی یا هر محدودیتی برای استفاده از دلار، یک تغییر سریع به دیگر ارزها از قبیل پوند یا یورو وجود خواهد داشت. به گفته این مقام روسی از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد، لندن و مسکو برای اولین بار مذاکرات را برای توسعه روابط تجاری از سر گرفته اند. اگرچه روسیه بازار کلیدی برای بریتانیا محسوب نمی شود؛ اما یک بازار خیلی مهم است و روابط تجاری دوجانبه روسیه و بریتانیا در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۲ میلیارد دلار بود. بریتانیا نه تنها علاقمند به حفظ این سطح روابط است؛ بلکه به دنبال افزایش آن هم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =