جف بزوس

«جف بزوس» موسس آمازون تنها در ظرف ۴۸ ساعت ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از دارایی خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از بلومبرگ انگلیسی، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می دهد که ثروت «جف بزوس» موسس آمازون که به عنوان ثروتمندترین مرد جهان هم شناخته می شود تنها در دو روز بازار معاملات بورس ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرد.  

اگرچه «بزوس» با ضرر هنگفتی طی ۴۸ ساعت در بازار بورس روبرو شد؛ اما همچنان در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان قرار دارد. البته مجموع ثروت وی در حال حاضر بسیار نزدیک به «بیل گیتس» مدیر عامل سابق مایکرو سافت است. «بیل گیتس» در جایگاه دومین شخص ثروتمند جهان بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ قرار دارد.

بر پایه این گزارش، شاخص نزدک در روز دوشنبه به کمترین سطح خود از ماه آوریل سال جاری میلادی به بعد رسید که منجر به سقوط ارزش سهام آمازون تا تقریبا ۱۴ درصد شد که در نهایت ثروت «بزوس» را به ۱۲۸ میلیارد و یکصد میلیون دلار رساند؛ این در حالی است که در اوایل ماه گذشته میلادی مجموع ثروت او با رسیدن به ۱۶۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به بالاترین رقم رسیده بود.

پیش از این هم در ماه جولای دارایی «مارک زاکربرگ» موسس فیس بوک در یک شب ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرد که یک رکورد محسوب شد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =