یوآن

بانک مرکزی آرژانتین اعلام کرد که قرار داد سوآپ ارزی با چین به ۱۳۰ میلیارد یوآن افزایش پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی آرژانتین اعلام کرد قرار داد سوآپ ارزی با چین را تقریبا ۲ برابر می کند و مجموع آن را به ۱۳۰ میلیارد یوآن معادل ۱۸.۷ میلیارد دلار افزایش می دهد. همچنین پکن به دنبال نفوذ بیشتر اقتصادی در آرژانتین که با رکود دست و پنجه نرم می کند، است.

در همین حال «گویدو ساندلریس» رییس بانک مرکزی آرژانتین که در چین برای نهایی کردن این قرار داد حضور دارد، گفت: سوآپ ارزی با افزایش ۶۰ میلیارد یوآنی به ۱۳۰ میلیارد یوآن می رسد.    آرژانین و چین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی توافق سوآپ ارزی را امضاء کردند که این کار با هدف تقویت ذخایر ضعیف ارزی آرژانتین انجام گرفت. البته سال گذشته میلادی «موریشو مارسی» رییس جمهور آرژانتین با تمدید این برنامه برای بیش از سه سال موافقت کرد.

در حال حاضر چین از توافقات ارزی برای فاینانس در پروژه های زیرساخت و دیگر سرمایه گذاری بمنظور گسترش نفوذ خود در آرژانتین و سرتاسر قاره آمریکای لاتین استفاده می کند. چین با توافقات سوآپ ارزی و سرمایه گذاری در بخش فناوری به دنبال پر کردن خلع ایجاد شده با آمریکای لاتین است.

به دنبال کمک مالی صندوق بین المللی پول از آرژانتین، ذخایر ارزی بانک مرکزی این کشور تقریبا ۵۴.۲۵ میلیارد دلار است. دولت آرژانتین بعداز خشکسالی شدید و کاهش قابل توجه پزو در اوایل سال جاری میلادی به منابع خارجی فاینانس روی آورده است. بر پایه این گزارش، تورم آرژانتین در سال ۲۰۱۸ میلادی بر اساس تازه ترین نظر سنجی بانک مرکزی این کشور ۴۷.۵ درصد پیش بینی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =