دلار

روسیه و سوریه توافق کردند که در تسویه حساب های مشترک از ارزهای ملی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، پنل بین دولتی مسکو-دمشق به یکسری توافقات از قبیل استفاده از ارزهای ملی در تسویه حساب های دوجانبه و اکتشاف انرژی بازرگانی در سوریه رسید.  

در همین حال «ولادیمیر پادالکو»، معاون اتاق بازرگانی و صنعت روسیه در حاشیه نشست کمیسیون تجارت، همکاری علمی و فناوری روسیه-سوریه که در دمشق برگزار شد، گفت: توافقاتی در زمینه تسویه حساب های دوجانبه، حمل و نقل و ترابری بوجود آمده است.

این مقام روسی افزود: دو کشور ۲۰۰ شرکت روسی و سوری را برای شرکت در پروژه های مشترک به منظور بازسازی سوریه جنگ زده انتخاب کرده اند. طرفین در آستانه امضاء توافق نامه هایی هستند که شامل تمرکز گسترده بر روی حوزه های مختلف بمنظور بهبود شرایط سوریه هستند.

همچنین دو کشور توافقات بازرگانی در حوزه اکتشاف و تولید کالاهای انرژی در سوریه منعقد کرده اند. وزارت صنعت و تجارت روسیه و سوریه این خبر را تایید و اعلام کرد که یک نقشه راه برای همکاری صنعتی دوجانبه منعقد شده است.

دو کشور به ۳۰ توافق در پروژه های سرمایه گذاری رسیده اند؛ ضمن اینکه سوریه و روسیه در حوزه حمل و نقل و تحصیلات عالیه توافقاتی داشته اند.  

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =