• ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • کد خبر: 96625
بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل عدم اطلاع از جزئیات مربوط به سیستم اروپایی جایگزین سوئیفت یا همان SPV نمی‌توان انتظار واکنش مثبت بازار سرمایه نسبت به این سامانه را داشت.

ابراهیم خلیلی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به اینکه معاملات بازار سهام این روزها تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد گفت: این تعدد عوامل موجب شده تا سرمایه‌گذاران استراتژی کوتاه‌مدت را برای خرید و فروش‌های خود انتخاب کنند و به همین دلیل شاهد این اتفاق هستیم که شاخص بورس و نمادهای معاملاتی در روزهای مختلف بسته به عوامل متعدد منفی و مثبت می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص این عوامل اظهار داشت: به عنوان مثال یکی از این موارد خبرهای مربوط به سیستم اروپایی جایگزین سوئیفت یا همان SPV است که موجب شده تا سرمایه‌گذاران به این موضوع تردید داشته باشند و با شک و تردید اقدام به معامله سهام کنند؛ چرا که از یکسو هنوز جزئیات زیادی از این سامانه منتشر نشده است و نیز خبری درباره مراودات مالی از طریق آن وجود ندارد. به همین دلیل نمی‌توان انتظار واکنش مثبت بازار سرمایه نسبت به این سامانه را داشت.

وی در خصوص لزوم رفع مشکلات مربوط به مراودات مالی در سطح بین‌المللی برای کشورمان اذعان داشت: بازگشت درآمدهای ناشی از صادرات محصولاتی مانند نفت و فرآورده‌های نفتی یکی از موضوعاتی مهم در اقتصاد کشور است که این موضوع نمود خود را در سودآوری و حیات شرکتهای مربوط به نماد این صنعت در بازار سرمایه نیز از خود بجای گذاشته است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه از صورت‌های مالی ۹ ماه شرکت‌ها به عنوان یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر روند معاملات بازار سهام تا پایان سال یاد کرد و افزود: انتظاری که به لحاظ روانی معامله‌گران از این گزارش‌ها دارند، مثبت است که این موضوع می‌تواند به رشد بازار سهام کمک کند؛ البته با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد کشور نباید انتظار داشت رشد ناشی از این گزاراشات برای بازار سهام طولانی مدت باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =