بانک صنعت و معدن

همایش سراسری مدیران شعب و ستاد بانک صنعت و معدن با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران و رؤسای ادارات ستادی و امور شعب استان ها به منظور تبیین سیاست ها و اقدامات بانک برگزار شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت ومعدن، حسین مهری با تاکید بر اهمیت و جایگاه بانک صنعت و معدن در عرصه اقتصاد کشور گفت: در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم باید با توجه به تاکتیک های مقابله با این مقوله، فعالیت های بانک را به پیش ببریم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: واحدهای تولیدی در چنین وضعیتی با مشکلات مواجه هستند؛ بنابراین تامین سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی در اولویت بانک صنعت ومعدن است. وی با تاکید بر اینکه اولویت دیگر، طرح های نیمه تمام است که باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسند، اظهار کرد: طرح های توسعه ای باید مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا اگر واحد ها با پیشرفت های روز و آخرین تکنولوژی ها همگام نباشند، قادر به تولید محصولات با کیفیت نخواهند بود.

مهری تصریح کرد: حمایت از طرح های صادرات محور در شرایط کنونی، بسیار حائز اهمیت است. وی با بیان اینکه تجهیز منابع بانک بسیار مهم است، افزود: روش های جذب منابع باید مورد بازنگری قرار گرفته و تشویق مشتریان به افزایش سپرده ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: ما برای وصول مطالبات که از راههای تامین منابع مالی بانک است، جلسات استانی را آغاز کردیم، علاوه بر آن باید از مکانیزم های موثر و ظرفیتهای قانون نیز استفاده کنیم.

مهری گفت: فروش دارایی های غیر مولد و مازاد بانک ابزار دیگری برای افزایش منابع مالی است و اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته است. وی تصریح کرد: جلسات متعددی برای افزایش سرمایه برگزار شده و با کمیسیونهای اصلی مجلس شورای اسلامی نیز مذاکراتی داشته ایم.

مهری اضافه نمود: کاهش هزینه ها و مدیریت مصارف باید با جدیت دنبال شود و همچنین مصرف منابع باید هدفمند باشد و لازم است اهلیت و صلاحیت متقاضیان تسهیلات با دقت بررسی شود. وی ضمن اشاره به توسعه خدمات بانکی و تنوع بخشی و جذب منابع کارمزدی اظهار کرد: باید از پذیرش طرح های فاقد اولویت خودداری شود تا از منابع مالی بانک استفاده بهینه شده و ظرفیت رسیدگی بیشتر به مناطقی از کشور که برخورداری کمتری از تسهیلات بانکی داشته اند، فراهم شود.

رئیس هیات مدیره بانک صنعت و معدن با تاکید بر مشتری مداری و تسریع و تسهیل خدمت رسانی به آنان ادامه داد: برای چابک سازی سازمان و کاهش زمان اجرای فرایندها ،اصلاح ساختار سازمانی در ستاد و شعب بانک با جدیت پیگیری می شود و برای استفاده از توانمندی و ظرفیت شعب و سرپرستی ها به آنان اختیارات لازم داده شده است.

وی از تشکیل شورای راهبردی و کمیته های تخصصی بانک زیر نظر هیئت مدیره به عنوان اقدامات موثر برای استقرار حاکمیت شرکتی یاد کرد و گفت: در همه سطوح عملیاتی و مدیریتی بانک لازم است رویکرد حل مسئله مد نظر قرار گیرد و واحدهای ستادی به عنوان واحد کنترلی شعب، ارتباط مستقیم با سرپرستی های استانی و شعب برقرار کنند. در ادامه این نشست اعضای هیأت مدیره به همراه مدیران مرتبط به تبیین دیدگاههای خود در خصوص برنامه های سال آتی پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =