طرح

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، قابل معامله در بورس، مختلط و با درآمد ثابت را برای دوره‌های یک ماهه و یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷ اعلام کرد.

به گزارش ایبِنا، صندوق‌های «آسمان یکم» سبدگردان آسمان، «مشترک آگاه» کارگزاری آگاه و «مشترک کارگزاری حافظ» بالاترین بازدهی یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷ گروه صندوق‌های در سهام را به خود اختصاص دادند

صندوق‌های سرمایه‌گذاری «آسمان آرمانی سهام» سبدگردان آسمان، «هستی بخش آگاه» کارگزاری آگاه و «سپهر کاریزما» سبدگردان کاریزما، بیشترین بازدهی ماهانه را در گروه صندوق های قابل معامله در بورس (غیرکالایی) کسب کردند.

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید»، «پشتوانه طلای لوتوس» و «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان»، بالاترین بازدهی یک ماهه را به خود اختصاص دادند.

براساس گزارش مرکز پردازش اطلاعات ایران، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «تجربه ایرانیان» کارگزاری بانک آینده، «توسعه ممتاز» سبدگردان انتخاب مفید و «آسمان خاورمیانه» سبدگردان آسمان، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «صبای هدف» سبدگردان هدف، «کوثر یکم» کارگزاری آبان و «نیکوکاری درمان زنجیره امید» مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ، بالاترین بازده یک ماهه منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷ را کسب کرده‌اند.

عملکرد یک ساله صندوق های سرمایه گذاری

این گزارش حاکی است که طی سال منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷، هم راستا با عملکرد مثبت شاخص کل بورس، صندوق های سرمایه گذاری با بیشترین ترکیب دارایی در سهام توانستند اغلب گروه های صندوقی را در کسب بازدهی پشت سر بگذارند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری «دماسنج»، «سهم آشنا»، «نوید انصار»، «کارگزاری بانک ملی» و «یکم اکسیر فارابی»، بیشترین بازدهی سالانه را بین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام کشور کسب کردند.

صندوق‌های «آتیه درخشان مس»، «سپهر کاریزما»، «هستی بخش آگاه»، «توسعه اندوخته آینده» و « آرمان سپهر آیندگان»، بالاترین بازدهی یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷ گروه صندوق‌های قابل معامله در بورس را به خود اختصاص دادند.

گروه صندوق های سرمایه گذاری طلا از دیگر گروه های صندوقی موفق در یک سال گذشته بوده است؛ این صندوق ها توانسته اند به موازات رشد قیمت سکه و طلا بازدهی قابل توجهی نصیب سرمایه گذاران خود کند. به گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلای قابل معامله در بورس به ترتیب صندوق‌های «پشتوانه طلای لوتوس»، «در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان» و « پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان»  بالاترین بازدهی یکساله را به خود اختصاص دادند

طی مدت مذکور، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مختلط به ترتیب صندوق‌های «گوهر نفیس تمدن»، «توسعه ممتاز»، «نیکوکاری ایتام برکت»، «بانک تجارت» و «آسمان خاورمیانه»، بالاترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.

علاوه بر این، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمدثابت نیز به ترتیب صندوق‌های «نیکوکاری درمان زنجیره امید»، «ارزش‌آفرین گلرنگ»، «ارمغان ایرانیان»، «توسعه سرمایه نیکی» و «فراز اندیش نوین»، بالاترین بازده یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۹۷ را کسب کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =