• ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
  • خبرنگار: sadeghi
  • کد خبر: 98985
پور ابراهیمی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن بررسی قانون بانک مرکزی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محمدرضا پورابراهیمی در هشتاد و چهارمین نشست شورای گفت و گو که با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار داشت: هفته گذشته اصلاح قانون بانک مرکزی بعد از ٥٠ سال برای چاپ ارسال شد و امیدوارم در نیمه نخست امسال در صحن علنی به تصویب برسد.

نماینده مردم کرماندر مجلس گفت: استقلال بانک مرکزی هدف اصلی ما در این قانون است و بعد از آن اصلاح ساختار خود بانک مرکزی مورد توجه قرار دارد.

پورابراهیمی همچنین اعلام کرد طی سه جلسه فشرده قرار است قانون اصلاح نظام بانکداری نیز تا پایان هفته جاری در کمیسیون اقتصادی نهایی شود.

رییس کمیسیون اقتصادی همچنین اعلام کرد که براساس گزارش رییس کل بانک مرکزی، آیین نامه بازار غیرمتشکل ارزی در شورای پول و اعتبار نهایی شده و به زودی این بازار راه اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت: خبر خوبی که برای بخش خصوصی دارم آن است که بعد از ۲.۵ سال تلاش شبانه روزی نمایندگان مجلس و اعضای اتاق بازرگانی، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که تولید را دچار مشکل کرده بود، در کمیسیون اقتصادی تمام شد و به صحن علنی رفت.

پورابراهیمی ادامه داد که اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده قرار است با اولویت در دستور کار صحن علنی قرار بگیرد.

رییس کمیسیون اقتصادی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که به دولت و بخش خصوصی اعلام کرده ایم، هر روشی که برای اداره بهتر کشور در شرایط جنگ اقتصادی داشته باشند، مجلس در کنار آنهاست.

وی با اشاره به برگزاری ۸۴ جلسه نشست شورای گفت و گو خاطرنشان کرد که در این نشست ها ۱۳۶ مصوبه داشته ایم که این مصوبات یا به دولت پیشنهاد نشده یا دولت درباره آنها تصمیم گیری نکرده است.

در شرایط جنگ اقتصادی پارتیزانی هستیم

نماینده کرمان با بیان اینکه ادبیات اقتصاد کلاسیک منطبق با شرایط جنگ اقتصادی فعلی نیست، تصریح کرد: اقتصاد کشور درگیر یک جنگ اقتصادی پارتیزانی است و چالش‌های زیادی را تجربه می کنیم.

پورابراهیمی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب برای بازنگری در ساختار بودجه کل کشور، گفت: دولت در نامه ای به رهبر معظم انقلاب برای تغییر در ساختار بودجه خواستار ۴ ماه زمان شد و باید این اصلاح ساختار را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در گذشته اولویت اول اقتصادی کشور موضوع تامین مالی بود اما امروز این مفروض به ثبات تغییر پیدا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =