• ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  • کد خبر: 99933
یوآن

پس‌لرزه‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمامی ندارد و آتش این جنگ در ابعاد مختلف در حال گسترده‌تر شدن است.

به گزارش ایبنا به نقل از رویترز، پس از اعتراض های پیاپی برخی شرکت‌های آمریکایی که از جنگ اقتصادی دو کشور لطمه خورده‌ بودند، گزارش‌ها از وضعیت رو به افول واحد ملی پول چین حکایت می‌کند.

بر اساس گزارش‌ها، یوان فعلا در سرازیری قیمت قرار گرفته و تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین باعث شده تا ارزش یوان به پایین‌ترین سطح خود در طول سال جاری برسد. در بازار مبادلات مالی آسیایی، با کاهشی یک درصدی در مقایسه با روز قبل، هر دلار به ازای ۶.۹۲ یوان مبادله می‌شود.

یوان در برابر سایر ارزهای مهم جهانی نیز در مبادلات سه‌شنبه عقب نشست به گونه‌ای که هر یورو به ازای ۷.۷۲۴۸ یوان، هر پوند به ازای ۸.۹۰۵۵ یوان، هر فرانک سوئیس به ازای ۶.۸۲۸۹ یوان، هر دلار کانادا به ازای ۵.۱۰۳۳ یوان و هر دلار استرالیا به ازای ۴.۷۷۸۸ یوان مبادله شدند.

پس از آن که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا دستور داد تعرفه‌های وارداتی از چین از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش یابد، چین نیز در پاسخ به اعمال تعرفه‌های جدید آمریکا اعلام کرد تعرفه بر واردات کالاهایی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار از آمریکا را افزایش خواهد داد. با این حال آمریکا تهدید کرده تمام کالاهای چینی را مشمول تعرفه خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =