ارز

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از مراودات ۲۴میلیارد دلاری ایران با بانک‌ها و موسسات مالی ۴۴کشور در ۳ماهه چهارم ۲۰۱۸ خبر داد و میزان سپرده‌های ایران نزد این بانک‌ها را بیش از ۲۲میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش ایبِنا از تسنیم، بانک تسویه حساب های بین المللی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد میزان سپرده های ایران نزد بانک ها و موسسات مالی خارجی در پایان سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ برابر با آذر ۹۷ بالغ بر ۲۲.۴ میلیارد دلار بوده است.

از کل سپرده های ایران نزد بانک ها و موسسات مالی خارجی در پایان سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار نزد بانک های خارجی و ۷.۴ میلیارد دلار نزد موسسات مالی غیربانکی قرار داشته است.

بر اساس این گزارش تعهدات ایران در برابر بانک ها و موسسات مالی خارجی در پایان سه ماهه چهارم ۲۰۱۸ بالغ بر ۱.۷ میلیارد دلار بوده است. از این رقم یک میلیارد دلار مربوط به تعهدات ایران در برابر بانک های خارجی بوده و ۷۰۰ میلیون دلار نیز شامل تعهدات ایران در برابر موسسات مالی غیربانکی بوده است.

مقر اصلی بانک تسویه حسابهای بین المللی در شهر (بازل) در سوییس است و گزارش های آن تحت عنوان «بانکداری بین المللی و تحولات بازار مالی» چهار بار در سال منتشر می شود.

در این گزارش ها سپرده ها و تعهدهای مجموعه ای از بانک ها و موسسه های مالی غیر بانکی متعلق به ۴۴ کشور دنیا که عمدتا اروپایی هستند، عرضه می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =