• ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  • کد خبر: 103765
سکه

آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که با وجود افزایش ۱۱۱ درصدی قیمت سکه در چهارماهه نخست سال ۹۸ نسبت به چهاماهه ۹۷، قیمت سکه طرح جدید در تیر ماه امسال نسبت به خرداد ماه ۴.۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، براساس آمار بانک مرکزی، متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران در تیرماه سال جاری ۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل ۵.۵ درصد کاهش و نسبت بـه مـاه مشابه سال قبل ۵۶.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در ماه یاد شده به ترتیب ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و ۴ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است.

متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در تیرماه ١٣٩٨ در بازار آزاد شهر تهران ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۱۰۰ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل ۴.۲ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۴.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در ماه یاد شده به ترتیب ۳ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان و ۴ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی در چهار ماه اول سال ١٣٩٨ در بازار آزاد شهر تهران با طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۶۰۰ تومان و با طرح جدید ۴ میلیون و ۷۳۴ هزار تومان بود که نسبت به دوره مشابه سال ١٣٩٧ به ترتیب ۱۱۱.۴ درصد و ۱۱۱.۱ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نرخ سکه در ۴ ماه نخست سال جاری روند نزولی را طی کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =