شعبه بانک

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: بانک مرکزی با کاهش نرخ سود بانکی تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در امور تولیدی را تقویت کند.

سیدمهدی فرشادان در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به سیاست های بانک مرکزی در حوزه افزایش یا کاهش نرخ سود بانکی، گفت: اینکه در دوره ای کوتاه مدت تصمیم به افزایش نرخ سود بانکی گرفته شود منطقی است اما اگر این  رویه تکرار شده یا برای مدت طولانی در پیش گرفته شود به طور حتم لطمات بسیاری به بخش تولید می زند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با افزایش نرخ سود بانکی تمایل به سپرده گذاری نزد بانک ها افزایش یافته و روند تولید در کشور دچار نقص می شود، افزود: بانک مرکزی باید با کاهش نرخ سود بانکی تمایل مردم برای سرمایه گذاری در امور تولیدی را تقویت کند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می رود کاهش نرخ سود بانکی به صورت  تدریجی در دستور کار بانک مرکزی قرار بگیرد، گفت: کاهش نرخ تورم مهم ترین توجیه برای ضرورت کمتر شدن نرخ سود بانکی است، از اینرو ریل گذاری در این حوزه باید پیگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: به دنبال کاهش نرخ سود بانکی در بخش سپرده و تسهیلات، سرمایه‌ها و پس اندازها به سمت بازارهای دیگر از جمله صنعت و مسکن هدایت شده و با پایین آمدن نرخ سود تسهیلات مسیر تزریق سرمایه به فضای کسب و کار هموارتر خواهد شد.

فرشادان با بیان اینکه با کاهش نرخ سود بانکی، سرمایه‌ها آزاد و به سمت تولید هدایت خواهد شد، گفت: این سیاست پولی می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج و فرصت‌های شغلی بسیاری را در جامعه ایجاد کند، از اینرو لازم است بانک مرکزی به تشویق بانک هایی که در این حوزه پیشقدم می شوند اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که کاهش نرخ سود بانکی می تواند معایبی نیز از جمله هدایت سرمایه ها به سمت امور غیرمولد و کاذب نیز داشته باشد، از اینرو لازم است مسیر به درستی تبیین شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =