لوگوی جدید بانک ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تلاش‌های بی‌وقفه شبکه بانکی در راستای کمک به بخش تولید تقدیر کرد و گفت: باید حمایت‌های یارانه‌ای از فعالان اقتصادی تا مهار کرونا ویروس ادامه یابد.

شهاب نادری در گفتگو با ایبِنا با اشاره به ابلاغیه اخیر بانک مرکزی در خصوص مصوبه شورای پول و اعتبار برای جبران ضرر و زیان برخی کسب و کارها ناشی از شیوع ویروس کرونا، گفت: چنین دوراندیشی نشان از همراهی شبکه بانکی با فعالان اقتصادی داشته، از اینرو جای تقدیر دارد.

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که فعالان اقتصادی در روزهای منتهی به پایان سال با افزایش مشکلات ناشی از بر هم خوردن بازار دست و پنجه نرم می کنند مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغیه بانک مرکزی می توانند روزنه امیدی مناسبی باشد، از اینرو از دولت می خواهیم چنین حمایت هایی ادامه دار باشد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم بانک مرکزی در خصوص کمک به مردم در راستای بازپرداخت تسهیلات معوق نیز بسیار مثمر ثمر خواهد بود، تصریح کرد: در شرایطی که بسیاری از مشاغل با رکود بی سابقه در نتیجه این ویروس مواجه شده اند، اگر بانک مرکزی فرصتی چند ماهه برای بازپرداخت تسهیلات خُرد نیز در نظر بگیرد کمک بزرگی به این نوع حِرف نیز شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در نظر گرفتن فرصت های چند ماهه برای پرداخت مالیات و همچنین سودهای معوق تولیدکنندگان از دیگر درخواست های واحدهای تولیدی از دولت است، گفت: در شرایط فعلی دولت باید بیش از پیش در کنار تولیدکنندگان باشد، زیرا این نوع حمایت ها می تواند در آینده نه چندان دور اقتصاد را از رکود دور کند.

نادری با تاکید بر اینکه در صورت لزوم مجلس آماده در نظر گرفتن اعتباری برای واحدهای تولیدی و یا حتی تصویب قانونی در راستای حمایت از این فعالان اقتصادی است، افزود: از بانک مرکزی می خواهیم گزارشی از بانک های پیشتاز در اجرای مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار به مجلس ارایه کند تا در وقت مقتضی بانک برتر نیز معرفی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در ماه های پیش رو باید حمایت های یارانه ای مستمری از بخش تولید کشور صورت بگیرد تا این بخش که مولد در همه امور است با تعطیلی مواجه نشود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =