کرونا

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از انجام تشریفات گمرکی و ترخیص ۱۴ محموله دیگر مرتبط با کنترل و مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش ایبِنا، مهرداد جمال ارونقی، گفت: طی روزهای ۳ و ۴ فروردین ماه ۲۴ بسته مواد دارویی مرتبط به وزن ۶۷۸ کیلوگرم طی دو محموله؛ ۱۴۹ کارتن ماسک تنفسی به وزن ۱۲۵۳ کیلوگرم طی دو محموله؛ ۸ بسته کیت آزمایشگاهی به وزن ۱۸ کیلوگرم موضوع یک محموله؛ ۳۵ نگله ماشین آلات خط تولید ماسک به وزن بیش از ۱۲ تن موضوع دو اظهارنامه؛ ۲۲۱ کارتن ماسک N۹۵ به وزن ۲ تن طی سه محموله؛ یک کارتن کیت آزمایشگاهی به وزن ۱۶ کیلوگرم؛ ۹۲ کارتن عینک، ماسک و لباس ایزوله به وزن ۶۰۶ کیلوگرم موضوع یک محموله و ۱۰۴۵۱ کارتن لباس یکبار مصرف پزشکی (گان) به وزن ۵۵ تن موضوع ۲ محموله وارداتی بوده است.

معاون گمرک ایران ضمن تشکر از زحمات همکاران خود در گمرک،  افزود: تشریفات این اقلام بصورت شبانه روزی و درحداقل زمان ممکن توسط گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن هماهنگی سازمان های ذیربط انجام شده به نحوی که کلیه تشریفات گمرکی مربوط به این محموله ها به زیر دو ساعت تقلیل یافته است.

وی با اشاره به بازدید اخیر وزیر امور اقتصادی و دارائی از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: وزیر اقتصاد وهمچنین رئیس کل گمرک ایران روز دوم فروردین از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید داشته و ضمن اینکه از نزدیک درجریان چگونگی تشریفات گمرکی اقلام مربوطه به صورت شبانه روزی قرار گرفتند تاکید بر انجام تشریفات گمرکی این کالاها به صورت حمل یکسره و در حداقل زمان ممکن داشتند که در این راستا کلیه گمرکات اجرائی کشور نسبت به این موضوعات اهتمام لازم را به عمل خواهند آورد، به نحوی که هیچگونه ایستایی در انجام تشریفات گمرکی این کالاها به وقوع نپیوندد.

معاون امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به تعامل به وجود آمده با سازمان های همجوار اعلام کرد: مطابق تصویب نامه هیات وزیران، رفع ممنوعیت واردات، اِعمال محدودیت و ممنوعیت صادرات،  تغییر در سود بازرگانی واردات و عوارض صادراتی اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تامین نیاز مراکز درمانی و مردم برای مقابله و مهار ویروس کرونا به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این راستا، کمال تعامل را با سازمان گمرک داشته به نحوی که مکاتبات فیمابین دو مرجع فوق یعنی گمرک و وزارت صمت در خصوص مصوبات مورد نیاز، حتی به چند ساعت نرسیده و مصوبه مربوطه به گمرک ابلاغ شده است. علاوه بر آن، می توان گفت مجوزهای قانونی ترخیص از سوی وزارت بهداشت نیز ظرف چند ساعت صادر و در اختیار واردکنندگان اقلام مربوطه قرار داده شده است.

ارونقی ادامه داد: همچنین جا دارد از پیگیری های مجدانه مراجع نظارتی در رفع ایستایی های به وجود آمده علی الخصوص سازمان اطلاعات سپاه تشکر شود که با پیگیری های صورت پذیرفته،  اقدامات موثری در راستای ترخیص به هنگام اقلام وارده و نیز بازگشت اقلام صادراتی به کشور صورت پذیرفت. این مقام مسئول در پایان افزود: تشریفات گمرکی ۴ محموله دیگر نیز درحال انجام است که به محض ترخیص این اقلام، مشخصات مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =