طرح

عرضه اولیه یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه با هدف تأمین سرمایه در گردش شرکت با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت روز شنبه ۱۴تیرماه در بورس کالا انجام می شود.

به گزارش ایبِنا، عرضه اولیه مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد «عفولاد ۳»  به تعداد ۱۳میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۳۷ قرارداد و با قیمت هر ورقه ۷۴۱ هزار و ۹۰ ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت انجام می شود.

در این راستا معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت به عملکرد شرکت در حوزه تامین مالی بنگاه های فعال اقتصادی پرداخت و گفت: تامین سرمایه بانک ملت در حالی با پذیره نویسی ۳ هزار میلیارد تومان اوراق در سال گذشته، عملکردی مناسب در کارنامه خود ثبت کرد که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، این موضوع در سال ۹۹ با جدیت بالایی دنبال خواهد شد.

علی عالی زاده ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه از یکسو و نیاز روزافزون بنگاه‌های اقتصادی به منابع مالی داخلی از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود این مبلغ تا پایان سال جاری افزایش قابل توجهی را شاهد باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس در اردیبهشت ماه سال جاری یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف فولاد مبارکه با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت منتشر شد و حال شاهد عرضه مرحله دوم این اوراق در بورس کالا هستیم.

تشریح جزئیات عرضه

معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به تشریح جزئیات عرضه دومین مرحله از اوراق سلف فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: این اوراق یک ساله، به ارزش ۱۰هزار میلیارد ریال، جهت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فولاد مبارکه است.

عالی‌زاده ادامه داد: مشاور پذیرش، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق شرکت تأمین سرمایه بانک ملت بوده، همچنین کارگزاری بانک ملت به عنوان عامل فروش این اوراق معرفی شده است.

او در ادامه افزود: در این عرضه دوره پیش گشایش از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ و دوره عادی معاملات از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود. همچنین معاملات ثانویه آن از فردای روز عرضه یعنی ۱۵تیرماه آغاز شده و تا ۱۴ تیرماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

عالی زاده در ادامه با اشاره به اینکه عرضه مزبور به روش گشایش خواهد بود، گفت: دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی ۵ درصد خواهد بود. در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، تمام یا بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقی مانده به قیمت تعیین شده در بازار است.

نرخ سود اوراق

معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به نرخ سود این اوراق اشاره کرد و گفت: نرخ سود اوراق «عفولاد۳» نیز ۱۸.۵ و ۱۹ درصد است که با توجه به شرایط فعلی، پیش بینی می شود همانند مرحله اول، انتشار این اوراق نیز با استقبال سرمایه گذاران همراه شود.

در راستای دو نرخی بودن بازده اوراق باید عنوان کرد که در واقع به طور کلی بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت رخ می دهد؛ در صورتی که دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت «۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه عرضه اولیه» اقدام کنند، این اوراق برای سرمایه گذاران در سررسید بازدهی یک ساله حداقل ۱۸.۵درصدی خواهد داشت.

حالت دوم نیز زمانی رخ می دهد که شرکت فولاد مبارکه نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت «۱۱۹ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کند. در این صورت بازدهی یکساله اوراق سلف در سررسید حداکثر ۱۹درصد خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =