کارت بازرگانی

عضو هیات رییسه مجلس از احتمال تحقیق و تفحص از نحوه ارایه و همچنین استفاده از کارت‌های بازرگانی خبر داد و گفت:بازگشت منابع به نظام بانکی از طریق رسیدگی به کارت‌های بازرگانی در دستور کار مجلس قرار دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تعلیق هزار و ۵۸۰ کارت بازرگانی از سوی تعزیرات حکومتی تهران به دلیل متعهد نبودن به تعهدات ارزی (بازگشت ارزهای صادراتی)، گفت: ورود تعزیرات به این موضوع قابل تقدیر بوده و مجلس نیز به چنین تخلفاتی ورود داشته است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس به موضوع ساماندهی کارت های بازرگانی ورود کرده است، افزود: بازگشت منابعی به نظام بانکی از طریق رسیدگی به کارت های بازرگانی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه رسیدگی به تخلفاتی که در حوزه ارز به واسطه کارت های بازرگانی رخ داده بزودی انجام می شود، تصریح کرد: از هر اقدامی برای تسهیل بازگشت این منابع استفاده خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با اتمام رسیدگی به موضوع کارت های بازرگانی در کمیسیون های تخصصی مجلس فرآیند بررسی نهایی آن در صحن آغاز خواهد شد، گفت: مجلس در خصوص روشن شدن چرایی نوسانات اخیر ارز در صورت لزوم از ابزارهای نظارتی خود نیز استفاده خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص از نحوه ارایه و همچنین استفاده از کارت های بازرگانی نیز شاید در دستور کار مجلس قرار بگیرد، افزود: اگر مشکل پیش آمده به واسطه کارت‌های بازرگانی با رسیدگی های عادی به نتیجه نرسد، مجلس از ابزارهای مختلف در دسترس استفاده خواهد کرد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تسریع در ساماندهی بازار ارز مطالبه دیرینه ما بوده و در این راستا از هیچ کمک یا حمایتی فروگذار نخواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =