• ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
  • کد خبر: 119490
کشاورزی هند

هند برای نجات اقتصاد از بیماری همه گیر ویروس کرونا، به کشاورزان خود امیدوار است.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، دولت هند امیدهای خود را به بخش کشاورزی می بخشد تا اقتصاد کشور را که از بحران Covid-۱۹ آسیب دیده است، تقویت کند. مقامات می گویند: باران های فراوان زمینه را برای یک سال دیگر رکورد تولید محصولات فراهم کرده است.

آمار نشان می دهد درآمد روستاییان در هند همچنان پابرجا مانده و تخمین زده می شود تولید غلات غذایی با کشت موسمی به ۱۴۴.۵ میلیون تن برسد. دولت با افزایش قیمت حمایتی از برخی محصولات و افزایش هزینه های برنامه های اشتغال روستایی نیز از درآمد کشاورزان و کارگران حمایت کرده است.

واحدی از موسسه آمار فیتچ می گوید: با وجود Covid-۱۹ و تعطیلی های مربوط به آن، فعالیت های کشاورزی در سراسر کشور تقریباً بی تاثیر مانده است. این امید ایجاد شده است که تقاضای روستایی می تواند موجب بهبود اقتصادی شود.

در همین حال، شرکت ها در مناطق شهری، همچنان در تلاش هستند تا فروش خود را افزایش دهند زیرا این همه گیری موجبات فعالیت های تجاری را از بین برده، تقاضا را تحت تاثیر قرار داده و کمبود نیروی کار را فراهم کرده است.

رییس و مدیر عامل شرکت هندوستان یونی لور می گوید: ما شاهد عملکرد بازارهای روستایی و همچنین شهرهای کوچکتر هستیم که عملکرد نسبتاً بهتری دارند. این شرکت محصولات خود را از طریق ۸ میلیون نمایندگی در کشور به فروش می رساند و از نظر ارزش بازار بزرگترین تولید کننده محصولات مراقبت شخصی در آسیا است. این بزرگترین جهش فروش از سال ۲۰۱۱ بوده که تاکنون داشته است.

تراکتورها، اتومبیل های سواری و وسایل نقلیه تجاری سبک با ادامه روند خرید روستایی، تقاضای سالمی را شاهد هستند. فعالیت های ساختمانی نیز سرعت خود را افزایش داده است. رییس شرکت ساخت تراکتور ماهیندرا و ماهیندرا گفت: ما همچنان شاهد تقاضای بی سابقه خرده فروشی هستیم.

با این حال، برخی از تحلیل گران می گویند که ممکن است تقاضای روستایی نتواند کمبود تقاضای شهری را جبران کند زیرا سهم کشاورزی در ارزش افزوده ناخالص اقتصاد هند طی ۸ سال از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۲۰ بین ۱۴.۶ تا ۱۷.۸ درصد بوده است. هند با بیش از هشت میلیون مورد ابتلای گزارش شده بعد از ایالات متحده دومین کشور مبتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =