بانک کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، شهرستان جویباردر استان مازندران به بزرگ ترین  مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی در کشورمبدل شده است.این مرکز با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰  میلیارد ریالی بانک کشاورزی راه اندازی شده و با ایجاد اشتغال برای ۳۰۰  نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰۰ نفربه صورت غیر مستقیم، نقش مهمی در توسعه پایدار و رونق اقتصادی این منطقه ایفا کرده است .

در بازدید از مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس که  با زمینی به وسعت ۳۱ هکتار و مجهز به فضای مسقف با سالن هایی برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، نمایشگاه و تالار بورس، بستر مناسبی را برای  اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی ، ایجاد و معرفی برند ایرانی در بازارهای جهانی،  فراهم کرده است.

خلیل قلی زاده، مدیر مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گسترپارس گفت: استان مازندران رتبه نخست تولیداتی چون برنج، مرکبات، کیوی، گل و گیاهان زینتی، گوشت مرغ، جوجه یک روزه، ماهیان پرورشی و خاویاری در کشور را در اختیار دارد و این مرکز با ظرفیت ۳۳۰  هزار تن  انواع محصولات کشاورزی در سال در حال تکمیل و بهره برداری است.

مدیر روماک گسترپارس با تاکید بر حمایت ۱۰۲۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی بانک با این مجموعه گفت: این مرکز در فاز اول ، امکان تهیه و آماده سازی ۲۴۰ هزار تن کالا و ارسال به صورت انبوه، مستمر و تحت پوشش یک برندرا دارد و می تواند ۹۰ هزار تن انواع میوه، سبزی، گوشت، مرغ و سایر محصولات کشاورزی را نگهداری و ذخیره سازی کند.

این گزارش می افزاید: استان مازندران یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور، سالانه ۱۱ درصد از ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =