بانک سوییس

بانک کردیت سوییس هزینه ۴۵۰ میلیون دلاری صندوق تامین یورک را پرداخت می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ، تصمیم جدید در راستای استراتژی جدید مدیریت دارایی در حالی صورت می گیرد که یورک اکثر استراتژی های صندوق های تامین را کاهش می دهد. این بانک در سال ۲۰۱۰ برای ۳۰ درصد سهام یورک به ارزش حداقل ۴۲۵ میلیون دلار پرداخت کرده است.

بانک سرمایه گذاری کردیت سوییس انتظار دارد ۴۵۰ میلیون دلار هزینه ارزش سهام خود را در شرکت مدیریت کپیتال یورک رزرو کند، زیرا این شرکت آمریکایی بیشتر استراتژی های صندوق های تامینی خود را کاهش می دهد.

روز سه شنبه این بانک مستقر در زوریخ اعلام کرد: این هزینه، که هنوز ممکن است تغییر کند، در سه ماهه چهارم رزرو می شود. کردیت سوییس در سال ۲۰۱۰ موافقت کرد که حدود ۳۰ درصد از سهام این شرکت تاسیس شده توسط  دینان را با پیشنهاد پرداخت حداقل ۴۲۵  میلیون دلار جهت دسترسی مشتریان به سرمایه گذاری های خود، بپردازد.

این هزینه منجر به مجموعه ای از عقب نشینی ها و اقدامات نادرست کردیت سوییس در سال جاری می شود، از زیان در وام به مشتریان ثروتمند گرفته تا نتایج معاملات ناخوشایند، همزمان با نوسانات بازار ناشی از همه گیری ویروس کرونا معاملات در سراسر بانک را به هم می زند. توماس گوتشاین، مدیر اجرایی، که در فوریه زمام امور را به دست گرفت، در تلاش برای ساده سازی بانک، در حال پاکسازی تجارت و تغییر ساختار است.

مدیریت دارایی یکی از واحدهایی است که در نوسانات امسال با مشکل روبرو شده است. کردیت سوییس تعطیلی بودجه و اخراج کارمندان در مدیریت دارایی جایگزین خود انجام داده است. دیوید ماترز، مدیر ارشد مالی در مصاحبه اخیر خود گفت که اقدامات شامل بستن صندوق کمی و گرفتن ۲۴ میلیون فرانک سوئیس (۲۶ میلیون دلار) هزینه سرمایه اولیه در یک صندوق املاک و مستغلات ایالات متحده در سه ماهه سوم است.

در سپتامبر گوتشاین گفت که این بانک در حال برنامه ریزی برای بازنگری استراتژیک مدیریت دارایی طی ۱۲ماه آینده است. در حال حاضر، وی فروش یا ادغام را رد کرده است. کردیت سوییس گفت: هزینه یورک کاپیتال در این سه ماه ۷ واحد پایه طبق اندازه گیری اساسی قدرت سرمایه، کاهش می یابد اما برنامه های آن بانک برای بازگشت سرمایه به سهامداران را تغییر نخواهد داد.

یورک، که از سال ۱۹۹۱ آغاز به کار نموده است  بر اساس نامه ای به مشتریان، بیشتر معاملات صندوق های تامینی خود را متوقف می کند و دوباره تمرکز خود را برمحصولات بلند مدت پس از یک سالی که با تحولات و اختلالات فوق العاده همراه است، نشان می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =