بانک کشاورزی

مجموعه تولیدی ایران نشاء در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع وبا حمایت ۱۱ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریالی بانک کشاورزی احداث و راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از اداره کل  روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، استان البرز همواره در اقتصاد ایران به عنوان یک استان استراتژیک شناخته می‌شود. همسایگی با چهار استان مهم صنعتی کشور و قرار گرفتن در مسیر ۱۴ استان کشور، همجواری با پایتخت، تراکم جمعیتی بالا و ارتباط نزدیک با یک بازار حدوداً ۲۰ میلیون نفری و استقرار بخش زیادی از صنایع مهم و برندهای ملی در این استان از جمله شاخص‌هایی است که گویای این وضعیت استراتژیک است. در استان البرز در بخش کشاورزی ، بیش از نیمی از اراضی کشاورزی تحت کشت زراعی است و بسیاری از این اراضی از پتانسیل خوبی برای توسعه کشت گلخانه‌ای برخوردار است.

در  شهر محمدشهر استان البرز ، مجموعه تولیدی ایران نشاء ، در زمینی به مساحت  ۵ هزار متر مربع وبا حمایت ۱۱  میلیارد و ۳۳۵ میلیون  ریالی بانک کشاورزی احداث و راه اندازی شده است.

مجید سلیمیان ،مدیر مجموعه ایران نشاء ضمن تاکید بر حمایت ۱۱  میلیارد و ۳۳۵ میلیون  ریالی بانک کشاورزی گفت : این گلخانه  از اواخر سال ۹۸ با وجود تورم اقتصادی بالا به بهره برداری رسید.

مدیر مجموعه ایران نشاء افزود: با پشتیبانی بانک کشاورزی و به همت مدیر و کارشناسان متخصص، کوشا و کارآفرین مجموعه تولیدی ایران نشاء ، توان ظرفیت تولید ۵ میلیون نشاءدر هردوره ( یک ماه تا ۴۰روز ) و ایجاد اشتغال برای حداقل ۱۰ نفر بصورت ثابت و تعداد ۲۰الی ۲۵ نفر پیمانکار، در تامین  نشاء صیفی کاران  سراسر کشور از جمله استان های هرمزگان ،قزوین ،البرز نقش به سزایی دارد .

این گزارش می افزاید:در شرایط بحرانی موجود برای مقابله با تنش آبی، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای به‌عنوان جایگزین مناسبی برای  کشت سنتی و راه موثری برای برون‌رفت از چالش جدی کمبود آب است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =