01 آبان 1401 - 15:50

قانون کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه ابلاغ شد

رئیس مجلس قانون اصلاح بودجه ۱۴۰۱ مربوط به کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه‌ای، اجزا، قطعات، ماشین‌آلات و تجهیزات را ابلاغ کرد.
کد خبر : ۱۴۲۲۴۴

به گزارش ایبِنا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری، قانون الحاق یک جزء به بند (ه‍) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را برای اجرا به دولت ابلاغ کرد. متن نامه رئیس مجلس به شرح زیر است:

«حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

عطف به نامه شماره ۳۴۲۸۶/۵۹۸۲۰ مورخ ۷/۳/۱۴۰۱ در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الحاق یک جز به بند (ه‍) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور که با عنوان «لایحه اصلاح تبصره‌های (۱) و (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور» به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود؛ با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۷/۷/۱۴۰۱ و تایید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌شود.

قانون الحاق یک جزء به بند (ه‍) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور:

ماده واحده- یک جزء به عنوان جزء (۳) به بند (ه‍) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مصوب ۲۵/۱۲/۱۴۰۰ به شرح زیر الحاق می‌شود:

۳- از تاریخ ابلاغ این قانون، نرخ حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه‌ای، اجزا، قطعات، ماشین‌آلات و تجهیزات به یک درصد (۱%) تقلیل می‌یابد. دولت مجاز است با توجه به کاهش منابع حاصل از حقوق ورودی، نسبت به فروش اوراق مالی تا سقف دویست و هشتاد هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲۸۰) ریال اقدام کند.»

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده که گزارش آن توسط کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به صحن علنی تقدیم شده بود، در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۷/۷/۱۴۰ تصویب شد و در تاریخ ۲۰/۷/۱۴۰۱ به تایید شورای نگهبان رسید.»

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر