30 مرداد 1402 - 18:49
نماینده مجلس:

عرضه ارز نیمایی با قیمت آزاد توسط برخی صرافان متخلف

یکی از اقدامات غیرقانونی برخی صرافان که موجب ایجاد تلاطم در بازار ارز می‌شود خرید حواله ارز نیمایی و فروش آن به قیمت آزاد است.
کد خبر : ۱۵۴۲۲۷

به گزارش ایبِنا، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انحلال کانون صرافان توسط بانک مرکزی اظهار کرد: این اقدام بانک مرکزی اقدامی صحیح و قابل حمایت است، برخورد قاطع با کانون صرافان گام مهمی در جهت مقابله با دلالی ارز در کشور بود.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: یکی از دلایل بروز تورم در اقتصاد کشور، همین دلالی‌های ارزی و رفتار‌های این چنینی در بازار ارز است که از سوی عده‌ای سوء‌استفاده‌گر انجام می‌شود.

نوروزی اضافه کرد: ما مشکلی در حوزه تامین منابع ارزی نداریم بلکه بازار‌های غیر‌رسمی و فعالیت‌های غیرقانونی بعضی صرافان و دلالی ارز توسط آن‌ها موجب ایجاد تلاطم در بازار ارز کشور می‌شود.

وی افزود: یکی از اقدامات غیرقانونی برخی صرافان که موجب ایجاد تلاطم در بازار ارز می‌شود خرید حواله ارز نیمایی و فروش آن به قیمت آزاد در بازار است که با این اقدام، عملاً بازار را دچار نوسان و افزایش قیمت می‌کنند؛ بنابراین گزارش بانک مرکزی در ادامه برنامه تثبیت ارزی، برخورد جدی با صرافان متخلف متخلف را در دستور کار قرار داده است.

 

منبع: فارس

برچسب ها: صرافی ارز
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر