اجازه روسیه به ۳۰ کشور برای داد و ستد در بازار ارز محلی

اجازه روسیه به ۳۰ کشور برای داد و ستد در بازار ارز محلی
روسیه به بانک‌های کشور‌های خارجی از جمله ایران اجازه داد و ستد در بازار ارز محلی را می‌دهد.
کد خبر : ۱۵۵۳۷۹

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از المیادین، روسیه فهرستی از بیش از ۳۰ کشور دوست و بی طرف را پذیرفته است که به بانک‌ها اجازه می‌دهد در بازار ارز و بازار مالی روسیه تجارت کنند.

دولت روسیه فهرستی از ۳۱ کشور دوست و بی طرف را تصویب کرد که به بانک‌ها اجازه داد و ستد در بازار ارز و بازار مالی روسیه را می‌دهد.

بر اساس بیانیه  منتشر شده دولت روسیه، این اقدام با هدف کارآمدتر کردن انتقال مستقیم ارز‌های ملی به کشور‌های دوست و بی طرف و شکل گیری قیمت مستقیم برای روبل اجرا شده است.


فهرست کشور‌ها شامل آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، الجزایر، بنگلادش، بحرین، برزیل، ونزوئلا، ویتنام، مصر، هند، اندونزی، ایران، قطر، چین، کوبا، مالزی، مراکش، مغولستان، امارات، عمان، پاکستان، عربستان سعودی، صربستان، تایلند، ترکیه، آفریقای جنوبی می‌شود. 

قبل از تصویب این قوانین، تنها ساکنان روسیه می‌توانستند به تجارت ارز خارجی بپردازند و اکثر آن‌ها فرصتی برای تامین نقدینگی به ارز‌های ملی در حجم مورد نیاز نداشتند.

این تصمیم برای اجرای استاندارد‌های جدید قانون فدرال در مورد تجارت تنظیم شده تهیه شده است. هدف این قوانین افزایش کارایی مکانیسم انتقال مستقیم ارز‌های ملی به کشور‌های دوست و بی طرف و ایجاد مظنه مستقیم برای روبل جهت پاسخگویی به تقاضای اقتصاد روسیه برای پرداخت به پول ملی است.

نویسنده: اصغر علی کرمی
برچسب ها: روسیه روبل ریال
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر