07 آذر 1402 - 10:11

همکاری ایران و عراق در زمینه تجارت الکترونیک/ راه‌اندازی منطقه آزاد مشترک اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات از آمادگی ایران برای همکاری‌های نزدیک و مشترک در حوزه تجارت الکترونیک بر اساس قوانین و ملاحظات با عراق خبر داد.
کد خبر : ۱۵۷۷۵۶

به گزارش ایبنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در ادامه سفر خود به عراق در دیدار با «اثیر داود الغریری» وزیر تجارت عراق، اظهار کرد: ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات در اختیار کشور دوست و برادر خود عراق قرار دهد.

وی با اشاره به فعالیت گسترده سکو‌ها و پلتفرم‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک و فروشگاه‌های اینترنتی، افزود: ایران در زمینه فروشگاه‌های اینترنتی، پرداخت آنلاین، فین تک ها، استارت آپ‌های مالی رشد داشته و آمادگی دارد همکاری‌های نزدیک و مشترکی در این زمینه بر اساس قوانین و ملاحظات دو کشور با عراق داشته باشد.

وزیر ارتباطات انتقال دانش ساخت، پرتاب و تصاویر ماهواره‌ای در حوزه فضایی و همکاری برای راه اندازی منطقه آزاد مشترک اقتصاد دیجیتال بین دو کشور را از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور اعلام کرد.

زارع پور تاکید کرد: در عصر کنونی کشوری که دارایی‌های دیجیتال و سایبری مثل سکو‌های بومی اختصاصی نداشته باشد به نوعی مستعمره دنیای دیجیتال می‌شود بنابراین برای حفظ بقا و استقلال باید به یکدیگر کمک کنیم تا هویت و استقلال داشته باشیم.

وزیر تجارت عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های تجارت الکترونیک و فناور‌های نوین مالی، از علاقمندی کشورش برای استفاده از ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تجارت الکترونیک در عراق یاد کرد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر