20 آذر 1402 - 20:42

وزیر صنعت و تجارت قطر: روابط اقتصادی تهران و دوحه جهش خوبی داشته است

 وزیر صنعت و تجارت قطر ضمن تاکید بر توسعه روابط تجاری ایران و قطر گفت: روابط اقتصادی جهش خوبی داشته است.
کد خبر : ۱۵۸۲۲۳

به گزارش ایبنا، «شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثانی» روز دوشنبه در مراسم اختتامیه نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر در محل وزارت نیروی ایران افزود: امید است بخش‌های خصوصی دو کشور تلاش برای توسعه هرچه بیشتر روابط داشته باشند.

وی اجلاس نهم را فرصت مهمی برای پیگیری توافق‌هایی دانست که در اجلاس هشتم انجام شده و می‌تواند در توسعه روابط تجاری، صنعتی و اقتصادی و تحقق اهداف اقتصادی مدنظر دو کشور بسیار موثر واقع شود.

وزیر صنعت و تجارت قطر روابط راسخ و پایدار بین ایران و دولت قطر و اعتماد دو طرف را نشان دهنده آن دانست که دو کشور روابط مستحکمی دارند.

آل ثانی خاطرنشان کرد: بین دو کشور قرارداد‌ها و یادداشت تفاهم‌نامه‌هایی زیادی امضا شده که نشان‌دهنده سطح روابط تجاری دو کشور بوده و امید است اجلاس نهم کمیسیون مشترک نیز بتواند صفحات جدیدی از همکاری را در بخش‌های مختلف دو کشور اعم از خصوصی و شرکت‌های استراتژیک فراهم کند.

وی گفت: چالش‌هایی که امروز با آن‌ها روبرو هستیم نیاز به همکاری مشترک را افزایش می‌دهدتا بتوان بر آن‌ها غلبه کرد.

وزیر صنعت و تجارت قطر ادامه داد: توسعه روابط مشترک در این شرایط می‌تواند به حفظ منافع دو کشور کمک کند.

آل ثانی افزود: به شورای بازرگانان دو کشور اعتماد داریم و امید است تلاش کنند تا سطح تبادلات بین دو کشور بهبود یابد.

وی به شرایط اقتصادی قطر اشاره کرد و گفت: طبق آمار‌های بانک جهانی، قطر موفق شده در منطقه خاورمیانه پیشرفت چشمگیری داشته و انتظار می‌رود امسال رشد ۳.۳ درصدی را تجربه کند.


منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر