23 فروردين 1403 - 11:47
با افتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران؛

ایران به بزرگترین تولیدکننده برق بیوگاز تبدیل شد

ایران به بزرگترین تولیدکننده برق بیوگاز تبدیل شد
ایران پس از افتتاح نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران توسط رئیس جمهور به بزرگترین تولیدکننده برق بیوگاز در منطقه تبدیل شد.
کد خبر : ۱۶۲۰۸۴

به گزارش ایبنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز پنج‌شنبه در جریان افتتاح ۱۷ هزار میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب در تهران، نیروگاه بیوگاز سوز فاضلاب غرب تهران با ظرفیت اسمی۷.۲ مگاوات را نیز به بهره‌برداری رساند.

این نیروگاه علاوه بر تولید سالانه ۵۰ میلیون کیلووات ساعت الکتریسیته با تولید حرارت که از آن برای گرمایش مخازن هاضم بی‌هوازی استفاده می‌گردد نقش به سزایی در کاهش مصرف سوخت تصفیه خانه دارد.

با راه‌اندازی این نیروگاه به عنوان بزرگترین نیروگاه متمرکز زیست توده کشور ظرفیت در حال بهره‌برداری نیروگاه‌های بیوگاز سوز فاضلاب به ۱۴.۴ مگاوات افزایش می‌یابد و از این حیث ایران به بزرگترین تولیدکننده برق از نیروگاه‌های بیوگازسوز تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در منطقه تبدیل می‌گردد.

این نیروگاه سالانه از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای معادل ۲۲۵ هزار تن دی‌اکسیدکربن (معادل ۳ هزار هکتار فضای سبز برای جذب دی اکسیدکربن) و همچنین مصرف معادل ۲۴ میلیون متر مکعب گاز در سال جلوگیری به عمل می‌آورد.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر