05 خرداد 1403 - 19:47

عراق: واردات گاز از ایران به دلیل پرداخت منظم پایدار است

عراق: واردات گاز از ایران به دلیل پرداخت منظم پایدار است
وزارت برق عراق اعلام کرد که واردات گاز از ایران طبق توافقنامه بین دو کشور به طور منظم و پایدار جریان دارد.
کد خبر : ۱۶۳۵۷۸

به گزارش ایبنا، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق به خبرگزاری دولتی عراق (واع) گفت: وزارت برق قراردادی را برای مدت پنج سال با شرکت گاز ایران امضا کرده تا واردات ۵۰ میلیون مترمکعب گاز در روز را تضمین کند.

 

وی افزود: این میزان بر اساس نیاز شرکت گاز عراق متفاوت است، اما طرف ایران به تعهد خود پایبند است و طرف عراقی هم به مجموعه تعهدات خود در این زمینه از جمله پرداخت وجوه گاز متعهد است.

 

موسی افزود: وزارت برق عراق وزارت برق، پول تمامی فاکتور‌های دریافتی از صندوق اعتباری بانک تجارت عراق را برای گاز عرضه شده پرداخت می‌کند و به این ترتیب گاز ایران به طور منظم وارد عراق می‌شود.

 

این مقام عراقی افزود: روزانه ۳۲ میلیون متر مکعب از گاز ایران راهی مناطق مرکزی و ۱۰ میلیون متر مکعب آن به منطقه جنوب می‌رسد و این واردات گاز از ایران به شکلی منظم و روان ادامه دارد.

 

سخنگوی وزارت برق عراق گفت که این وزارتخانه طبق سفارش محمد شیاع السودانی نخست وزیر این کشور یک نقشه راه فنی را با وزارت نفت عراق ترسیم کرده تا نیاز نیروگاه‌ها را از محل سوخت و گاز ملی نیز تامین کند افزون بر اینکه واردات گاز ایران نیز ادامه دارد و بر اساس توافق به امضا رسیده بین وزارت برق عراق با طرف ایرانی واردات گاز ایران کافی است.

 

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر