طرح

ارزیابی آمار معاملات دومین ماه سال جاری حاکی از آن است که همه متغیرهای بورس در یک روند صعودی قرار داشته‌اند به طوری که ارزش بازار، حجم معاملات، شاخص کل و دفعات معاملات با یک جهش مواجه شده است.

به گزارش ایبِنا، اطلاعات منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که ارزش بازار در پایان اردیبهشت ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال قبل به میزان ۴۵۱.۳۷۵ میلیارد ریال برابر با ۱۲۱ درصد افزایش یافت و از ۳۷۲.۷۸۶ میلیارد ریال به ۸۲۴.۱۶۱ میلیارد ریال رسید.

رشد ۸۵ درصدی ارزش معاملات

این گزارش می افزاید: طی ۲۲ روز کاری اردیبهشت ماه ۹۸، ارزش معاملات در مقایسه با پایان فروردین ۹۸، معادل ۸۵ درصد افزایش یافت و از ۱۵۹.۹۰۹ میلیارد ریال به ۲۹۶.۱۳۱ میلیارد ریال رسید.

افزایش ۷۱ درصدی حجم معاملات

همچنین حجم سهام معامله شده در تالارشیشه ای از ۶۴.۴۷۰ میلیون سهم به ۱۱۰.۴۷۶ میلیون سهم معادل ۷۱ درصد افزایش یافت. بر اساس گزارش ایبِنا، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام «اول و دوم» به ترتیب برابر با ۱۷۲.۸۱۸ میلیون سهم و ۴۲۹.۶۵۷ میلیارد ریال بوده است.

ارتقای ۸۲ درصدی دفعات معاملات

در اردیبهشت ماه ۹۸، دفعات معاملات سهام برابر با ۸۲ درصد در مقایسه با پایان فروردین ۹۸ افزایش یافت و از ۴.۰۶۸.۸۱۸ هزار دفعه به ۷.۴۰۹.۸۱۶ هزار دفعه رسید.

رشد ۵ درصدی شاخص کل

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اداره آمار بورس تهران، شاخص بورس در پایان اردیبهشت ماه ۹۸ در مقایسه با فروردین ۹۸، به میزان ۱۰.۷۱۶ واحد برابر با ۵ درصد افزایش یافت و از ۲۰۴.۳۷۵ واحد به ۲۱۵.۰۹۲ واحد رسید در همین حال، میزان بازده کل بورس اوراق و بهادار تهران از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵ درصد بوده است. در همین حال، درصد گردش معاملات از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸، به رقم ۶ رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۲۳۴ درصد افزایش داشته است.

تقسیم ۵۰ هزار میلیارد ریال سود

میزان سود نقدی تقسیم شده بین سهامداران در اردیبهشت ماه ۹۸ به رقم ۵۰.۴۷۶ میلیارد ریال رسید. از سویی دیگر، بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران و ارزیابی های ایبِنا مشخص می کند که نسبت قیمت به درآمد «P/E»  دوازده ماه گذشته  تالار شیشه ای، به رقم ۸ رسیده است.

جزییات معاملات اردیبهشت ماه ۹۸ تالار شیشه‌ای

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =