• ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • کد خبر: 104503
دستمزد

وزیر کار فرانسه می‌گوید ۱۷ درصد شرکت‌هایی که شاخص برابری دستمزد بین زنان و مردان را در میان کارکنان خود محاسبه کرده اند از استاندارد تعیین شده فاصله زیادی داشته‌اند.

به گزارش ایبِنا، شاخص برابری دستمزد بین زنان و مردان براساس پنج معیار در شرکت های فرانسوی محاسبه می شود. از جمله این معیارها می توان به تفاوت دستمزد زنان با مردان، تفاوت در افزایش دستمزد سالانه بین زنان و مردان، تفاوت بین زنان و مردان در زمینه ارتقای شغلی و افزایش دستمزد پس از مرخصی بعد از زایمان زنان اشاره کرد.

یکی دیگر از معیارهایی که در محاسبه این شاخص به آن توجه می شود میزان حضور زنان در میان افرادی است که بیشترین دستمزد را در شرکت ها دریافت می کنند.

آن دسته از شرکت های فرانسوی که بیش از هزار کارمند دارند تا روز اول مارس برای محاسبه و انتشار شاخص برابری خود فرصت دارند. این در حالی است که ۹۹ درصد شرکت ها تاکنون شاخص خود را منتشر کرده اند. از سوی دیگر شرکت هایی که بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ کارمند دارند تا روز اول سپتامبر برای اعلام شاخص برابری دستمزد خود فرصت داشتند. به گفته وزیر کار فرانسه ۶۸ درصد شرکت هایی که ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ کارمند دارند پیش از پایان مهلت تعیین شده شاخص برابری خود را اعلام کردند.

بنا به اعلام وزارت کار فرانسه از ۴۷۷۲ شرکتی که بیش از ۲۵۰ کارمند دارد ۱۷ درصد با استاندارد تعیین شده در زمینه برابری بین زن و مرد فاصله زیادی دارند. بنا به قوانین فرانسه شرکت هایی که در زمینه برابری بین دستمزد زنان و مردان فاصله زیادی با استاندارد تعیین شده دارند باید یا ظرف سه سال شاخص خود را بهبود ببخشند و یا جریمه مالی پرداخت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =