صندوق سرمایه گذاری

وزیر اقتصاد گفت: کمک‌های دولتی نقشی اهرمی در افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

به گزارش ایبِنا، فرهاد دژپسند صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی از خط انتقال پساب تصفیه خانه "خین عرب" به "پرکند آباد"در حاشیه کشف رود، بازدید کرد. وزیر امور اقتصادی و دارایی  در جریان بازدید از خط انتقال پساب تصفیه خانه خین عرب به پرکند آباد گفت: استفاده از روش بیع متقابل از نکات مثبت این طرح است که می‌تواند برای دیگر نقاط کشور هم الگو قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در پروژه های زیربنایی اقتصاد مقاومتی کمک های دولت باید نقش اهرمی در افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشد. دژپسند استفاده از توان شرکت های دانش بنیان برای اجرای این پروژه را نیز از جمله دیگر مزیت های این طرح دانست.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: در پروژه های زیر بنایی اقتصاد مقاومتی، کمک های دولت باید نقش اهرمی در افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشد. وزیر اقتصاد در ادامه گفت: تامین مالی طرح های زیربنایی توسط دولت، سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح های تکمیلی تامین آب مشهد را در پی داشته است.

وی همچنین اظهار داشت: طرح تامین آب شرب مشهد از طریق جایگزینی پساب، مهم است چون نه فقط نیاز آبی شهر مشهد را تامین می‌کند، بلکه رونق تولید در این خطه را موجب می شود. گفتنی است، در طرح مذکور، پساب مشهد تصفیه و پس از تایید مشخصات کیفی آن از سوی آب منطقه‌ای و شرکت آب و فاضلاب برای کشاورزی و صنعت در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد.

ظرفیت این مجتمع سالانه ۳۵ میلیون متر مکعب است و با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده است. همچنین اجرای فاز دوم پروژه نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است که در صورت تامین، ۶ میلیون متر مکعب به ظرفیت سالانه آن افزوده می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =