طلا

بدنبال نوسان بازار پس از آشفتگی بازار نفت، شیوع ویروس کرونا، کاهش قیمت اوراق و افزایش انتظارات برای تسهیل سیاست های پولی، قیمت هر اونس طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار جهش کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، پیش از ریزش قیمت نفت برنت، سقوط قیمت معاملات آتی شاخص S&P و تمام منحنی بازدهی اوراق برای نخستین بار به زیر یک درصد نزول کند، فلز گرانبها بالاترین سطح خود را از سال ۲۰۱۲ تجربه کرد.

این سرمایه گذاری سنتی سال جاری و بدنبال جهش ۱۸ درصدی در سال ۲۰۱۹، با افزایش قیمت مواجه شد؛ این در حالی بود که بحران بهداشت جهانی بسط پیدا می‌کرد و بانک های مرکزی برای کاهش خسارت های ناشی از آن، اقدام به کاهش نرخ بهره کردند.

گروه گولدمن ساکس که طلا را آخرین پناهگاه سرمایه گذاران نامیده و پیش بینی کرده است که قیمت آن به ۱۸۸۰ دلار برسد، در مطلبی طلا را برابر ویروس مصونیت خواند.

«مایکل مک کارتی» استراتژیست ارشد بازار در سی ام سی مارکتس، گفت: در حال حاضر سرمایه گذاران به سوی سرمایه گذاری های امن هجوم می برند و سرمایه گذاری در طلا سودآوری بزرگی است. پیش از آنکه شرایط بهتر شود، اوضاع ناخوشایندتری را پیش رو داریم که البته برای طلا خبر خوبی محسوب می شود.

شاخص اسپات گلد ۱.۸ درصد رشد داشت و هر اونس طلا با قیمت ۱۷۰۳.۳۹ دلار معامله شد؛ این رقم بالاترین قیمت آن از دسامبر ۲۰۱۲ بود.

حتی با وجود اینکه فدرال رزرو هفته گذشته در اقدامی اضطراری نرخ بهره را کاهش داد، پیش بینی ها از کاهش بیشتر نرخ بهره مطرح شده است که به تبع به سود طلا است.

علاوه بر این، سرمایه گذاران در هفته جاری نشست سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا را نیز به دقت رصد خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =