• ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  • کد خبر: 113217
بیت کوین

قیمت بیت کوین از شروع تعطیلات آخر هفته جاری به زیر ۶ هزار ۹۰۰ دلار ریزش کرد و در صورتی که نتواند هفته را در همین حوالی به پایان برساند، خطر کاهش به زیر ۶ هزار دلار نیز آن را تهدید می‌کند.

اوایل هفته جاری، «مایکل فن دو پوپ» یکی از نویسندگان تارنمای کوین تلگراف مدعی شد که ۶هزار و ۹۰۰ دلار برای بیت کوین سطحی حیاتی است و در صورتی که این رمزارز هفته را زیر این قیمت به پایان برساند، آن‌گاه در آغاز هفته جدید روند نزولی آن را تهدید می‌کند.

وی نوشت: آخرین منطقه حمایت برای روند صعودی بیت کوین مابین ۶۷۰۰ تا ۶۸۰۰ دلار در نوسان و اولین نشانه تضعیف و از دست رفتن سطح سالانه و ماهانه ۷۲۰۰ دلار بود. با این حال، از دست دادن سطح ۶۷۵۰ تا ۶۸۰۰  دلار جرقه روند ریزشی سنگینی را خواهد زد.

با توجه به روند صعودی ۱۰۰درصدی بیت کوین پس از ریزش تا ۳هزار و ۷۵۰ دلار در ۱۳ مارس، روند معکوس در کوتاه مدت محتمل به نظر می رسد.

براساس اظهارات فن د پوپ، افت قیمت به زیر منطقه حمایت بعدی یعنی ۶۷۵۰ تا ۶۸۰۰ دلار، می‌تواند شروع روند نزولی بیشتری باشد.

در زمان تهیه این مطلب، نمودار روزانه نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین برای ماندن بالای ۶۸۰۰ دلار در تقلا است.

اگر بیت کوین از نگه داشتن قیمت خود روی ۶ هزار و ۷۵۰ دلار ناکام بماند، احتمال کاهش و رسیدن آن به ۶ هزار و ۳۵۰ دلار وجود دارد مگر آنکه جهش حجم فروش قیمت آن را به زیر ۶۳۵۰ و ۶۲۰۰ دلار بکشاند و در آن صورت احتمال رسیدن دوباره آن به ۵۸۰۰ دلار نیز وجود دارد.

برای وارونه کردن روند نزولی کنونی، بازگشت به کانال ۷هزار دلاری الزامی است و از این منطقه به بعد می‌توان امید داشت که این رقم به کانال ۷ هزار و ۲۰۰ دلاری وارد شود. حتی ثابت شدن روی ۶ هزار و ۹۰۰ دلار دست کم گزینه هجوم بیت کوین را در ابتدای هفته بعد به کانال ۷ هزار و ۲۰۰ دلاری تقویت می‌کند.

و اما نقطه روبروی این داستان کاملا نومید کننده است؛ تداوم روند نزولی و رسیدن به نقطه حمایت ۵ هزار و ۸۰۰ دلاری، خطر تلاقی دوباره را با قیمتی زیر ۴ هزار دلار افزایش می‌دهد. در حال حاضر، تحلیلگرانی همچون «آرتور هیِس» مدیرعامل بیت مکس و تعدادی دیگر از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین به ۳ هزار و ۵۰۰ یا حتی ۲ هزار دلار بازگشته و در این محدوده نوسان کند.

همزمان با کاهش تدریجی قیمت بیت کوین در روز گذشته، بیشتر آلت کوین‌ها نیز روند نزولی پیدا کردند. اتریوم ۲.۰۹ ، بیت کوین کَش ۳.۴۲ و چِین لینک ۴.۶۵ درصد ریزش داشتند.

هم اکنون ارزش کلی رمزارزها در بازار ۱۹۴.۹ میلیارد دلار بوده و بیت کوین با در اختیار داشتن ۶۴.۲ درصد از مجموع ارزش بازار، همچنان یکه‌تاز است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =