به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات به نقل از مدیریت امور فناوری اطلاعات و ارتباطات سامانه های سپند و نهاب برخط ازجمله خدمات جدید بانکداری دیجیتالی به شمار می روند که اخیرا به بهره برداری رسیده اند

رئیس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران گفت: سال گذشته ۱۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط این بانک پرداخت شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، سیدحسین حسینیان با بیان اینکه این تسهیلات با نرخ ترجیحی به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است، گفت: شرایط حال حاضر کشور، اهمیت توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان را دوچندان کرده است و با توجه به منابع ۴۰۰۰ میلیارد ریالی که در چارچوب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸، در اختیار بانک قرار گرفته میتوان حمایت موثری از این شرکتها بعمل آورد.

وی گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکید بر حوزه های تولید مواد ضد عفونی کننده، کیت های تشخیص و ...شرکت های دانش بنیان مرتبط، در اولویت قرار خواهند داشت. شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از ضمانتنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان وثیقه تسهیلات دریافتی استفاده کند.

رئیس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران، گفت: به منظور حمایت هرچه بیشتر از شرکت های دانش بنیان، بانک توسعه صادرات اصلاحاتی را در روند بررسی درخواست های ارسالی در نظر گرفته تا فرآیند تامین مالی با سرعت بیشتری انجام شود.

وی گفت: بانک توسعه صادرات ایران با تسهیل فرآیند به دنبال این هدف است که شرکت های دانش بنیان حتی المقدور بدون مراجعه به مرکز ، خدمات و تسهیلات یاد شده را از شعب دریافت کنند.

حسینیان یاداور شد: شرکت های دانش بنیان برای تهیه گزارش تسهیلاتی و طرح توجیهی خود می توانند از مشاوره و همکاری صندوق‌های پژوهش و فناوری استفاده کنند. با ابلاغ دستورالعمل جدید به شعب بانک، از ابتدای هفته جاری آمادگی پذیرش درخواست متقاضیان در تمامی شعب کشور وجود دارد.

رئیس اداره کل صادرات کالا بانک توسعه صادرات ایران از شرکت های دانش بنیان خواست، با مراجعه به سایت بانک و انتخاب شعبه برحسب حوزه جغرافیایی فعالیت خود در اسرع وقت به شعبه مراجعه و نسبت به افتتاح حساب و تشکیل و تکمیل به موقع پرونده اقدام کند.

وی یادآور شد دریافت معرفی نامه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرط از شروط لازم و ضروری بررسی درخواست تسهیلات است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =