بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دلیل اصلی ادامه رونق بازار سهام ورود نقدینگی است.

ابراهیم خلیلی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تداوم روند رو به رشد شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها و به نوعی کلیت بازار سهام، گفت: این روزها اقبال سرمایه‌گذاران بیشتر به سمت سهام شرکت‌های بزرگ بویژه پالایشی‌ها، بانک‌ها و فلزات اساسی است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در حالی است که با بازگشایی نماد بانک سایپا و ایران خودرو پیش‌بینی می‌شود به دلیل موضوعاتی چون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در نمادهای این گروه و همچنین بازماندن از رشد بازار، صنعت خودرو نیز به جمع نمادهای مورد اقبال بازار اضافه شده و به عنوان پیشران بازار سهام و شاخص بورس موجب صعود نماگر بازار سهام به ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شود.

وی اضافه کرد: با توجه با حمایت‌هایی که توسط متولیان اقتصادی از بازار سرمایه می‌شوند و همچنین رکود حاکم بر سایر بازارها، روند ورود نقدینگی به سمت بازار سهام کاکمان در حال جریان است؛ بنابراین تا مادامی که جریان ورود و حضور نقدینگی در این بازار ادامه‌دار باشد، رشد و رونق بازار سهام ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: علاوه بر این شدت جریان نقدینگی در بازار سرمایه موجب شده تا اصلاح و استراحت کلیت بازار مقعطی و یکی دو روزه باشد. بنابراین به تازه‌واردان و همچنین سایر سهامداران توصیه می‌شود با توجه به روند کلی و رو به رشد بازار سهام، به افت یکی دو روز قیمت‌ها دقت نکنند و با دید میان مدت اقدام به سهامداری کنند.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه دیگر این که چون روند کلی بازار سرمایه مثبت و رو به رشد است، بدون شک اصلاح یکی دو روزه بازار بهترین فرصت برای خرید سهام شرکت‌هایی است که در روند عادلی عرضه کمی دارند و شرایط برای خرید آنها فراهم نیست.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یکی از دلایل اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه این است که افراد با حداقل سرمایه‌ می‌توانند به بورس ورود کرده و اقدام به خرید و فروش سهام و کسب سود کنند. این در حالی است که سرمایه‌گذاری در بازارهایی همچون مسکن، خودرو و حتی سکه و طلا به سرمایه قابل توجهی نیاز است. به همین دلیل مشاهده می‌شود که این روزها جریان ورود نقدینگی به سمت بازار سهام از شدت بیشتری برخوردار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =