ژاپن

براساس اعلام موسسه تحقیقاتی شوکو توکیو (TSR)، شیوع ویروس کرونا در ژاپن از ابتدای فوریه تاکنون ۱۴۱ شرکت را ورشکست کرده و انتظار می رود این رقم در پایان ماه جاری نیز افزایش یابد.

به گزارش ایبِنا از نیویورک‌تایمز، این موسسه تحقیقاتی اعلام کرد که کسب و کارهای آسیب دیده عمدتا شرکت‌های کوچک‌تر فعال در زمینه گردشگری و صنعت رستوران داری بوده‌اند اما تاثیر ویروس کرونا بیش از انتظار در حال گسترش بوده و به طیف وسیعی از کسب و کارها از شرکت های ساخت و ساز و اپراتورها تا مدارس موسیقی و شرکت‌های خدمات خاکسپاری صدمه وارد کرده است.

این موسسه در بیانیه ای اعلام کرد: بسیاری از شرکت‌هایی که هم‌اکنون ورشکست شده‌اند، از سال گذشته و به دلایلی همچون کمبود کار و افزایش مالیات مصرف کنندگان، با مشکلات تامین بودجه و اعتبار مواجه بودند و پاندمی ویروس کرونا مشکلات آنان را دوچندان کرد.

براساس اعلام TSR، در مجموع ۷۴۳ شرکت در ماه آوریل ورشکست شدند که ۷۱ مورد مرتبط با ویروس کرونا بوده است؛ این رقم در اوریل سال گذشته ۶۴۵ مورد بوده است.

دولت «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن، ماه گذشته در واکنش به بحران ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام و از بسته محرکی معادل ۲۰درصد رشد اقتصادی ژاپن رونمایی کرد که پرداخت تسهیلات نقدی به خانواده ها و شرکت را شامل می شد.

TSR اعلام کرد که چنین محرکی باید در اسرع وقت به نیازمندان تحویل داده شود زیرا «نفس کسب و کارها در حال بند آمدن است.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =