• ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
  • کد خبر: 114624
بورس

با مشارکت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۴۲ ‌کد معاملاتی در عرضه اولیه سهام شرکت پلیمر آریا ساسول رکورد حضور معامله گران در بازار سهام شکسته شد.

به گزارش ایبِنا، تعداد ۲۲۹میلیون و ۱۹۲ هزار سهم معادل ۵ درصد سهام شرکت پلیمر آریا ساسول در حالی چهارشنبه گذشته به‌عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "آریا" در فرابورس عرضه شد که هر سهم این شرکت ۶۵ هزار و ۱۱۹ریال کشف قیمت شد.

این در حالی است که این عرضه اولیه هم با استقبال گسترده‌ سرمایه‌گذاران مواجه شد، به طوری که بیش از ۳ میلیون کد معاملاتی در آن شرکت کردند و با وجود اینکه حداکثر سهام قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم در نظر گرفته شده بود، به دلیل این استقبال بالا، تعداد ۵۸ سهم به هر یک از ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۴۲ ‏کد معاملاتی به روش بوک‌بیلدینگ تخصیص یافت.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۶۵ هزار و ۱۱ تا ۶۵ هزار و ۱۱۹ریال برای هر سهم عرضه شد و مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری آرمون بورس و متعهد خرید شرکت‌ سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه بودند.

همچنین از این میزان سهام تعداد ۴۵میلیون و ۸۳۸ هزار و ۴۰۰سهم شرکت پلیر آریا ساسول در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۴۶۰سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۲۵۰سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۵ سهم می‌باشد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است از ابتدای امسال تا کنون تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین در روز ۲۰ فروردین با نماد معاملاتی "صبا" در فرابورس عرضه و با مشارکت یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۸۳۸ کد معاملاتی، هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان، تعداد ۸ میلیارد سهم شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در روز ۲۷ فروردین با نماد معاملاتی "شستا" در بورس تهران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۶۰ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۸۶۰ تومان، تعداد ۳۴ میلیون سهم شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در روز ۱۰ اردیبهشت با نماد معاملاتی "غگیلا" در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۱۲۵۰۷ ریال و تعداد ۵۱۰میلیون سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در روز ۳۱ اردیبهشت با نماد معاملاتی "پیزد" در فرابورس ایران و با مشارکت ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۴۰۳۵۳ریال کشف قیمت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =