بیت کوین

دارایی‌های دیجیتال همچون بیت کوین، ایکس‌پی‌آر و اتریوم در صرافی‌های ژاپن در جریان پاندمی ویروس کرونا افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا از کوین تلگراف، اتحادیه صرافی‌های دارایی‌های مجازی و پول دیجیتال ژاپن (JVCEA)  که یک سازمان مستقل برای صنعت ارز و دارایی دیجیتال است، به تازگی گزارشی را در مورد دارایی‌های رمزارزی در اختیار ژاپنی‌ها در ماه مارس منتشر کرد.

براساس این گزارش، ۱۶۹ هزار و ۳۷۶ بیت کوین در صرافی‌های ژاپنی نگه داشته شده که نسبت به ماه پیش از آن ۱۱ درصد افزایش یافته است. XRP نیز با رشد ۶.۴ درصدی به ۳.۲ میلیارد رسید و اتریوم هم با افزایش ۵.۷ درصدی به ۱.۱۴ میلیون واحد رسید.

حجم بیت کوین معامله شده در ماه مارس ۶۱۷.۳ میلیارد ین  (۵.۸ میلیارد دلار) بود که در مقایسه با XRP به عنوان دومین رمزارز با نرخ تبادل بالا در همان ماه، ۱۱ برابر بیشتر است. بیت کوین در ماه مارس بیش از ۲۵ درصد ریزش داشت؛ این رمزارز ماه را حوالی ۸۶۰۰ دلار آغاز کرد اما در روز ۱۲ مارس که به «پنج شنبه سیاه» شهرت پیدا کرده است، برای مدتی کوتاه به زیر ۵۰۰۰ دلار رسید و آن ماه را حوالی ۶۴۰۰ دلار به اتمام رساند.

دلیل افزایش دارایی‌های مجازی سرمایه گذاران ژاپنی هنوز مشخص نیست اما به اعتقاد برخی، حامیان ژاپنی بیت‌کوین پس از ریزش بازار رمزارز برای خرید بیشتر آن درنگ نکردند و شاید به همین دلیل سرمایه گذاران ژاپنی رمزارزهای بیشتری را برای فروش به صرافی‌ها فرستادند.

«یوها هاسِگاوا» تحلیل گر بازار در صرافی مجاز بیت‌بانک، توضیح داد که به طور معمول نوسان قیمت و دارایی‌های رمزارز کاربران با یکدیگر «رابطه عکس» دارند. براساس نرم افزار انگلیسی Mode که مبادلات رمزارز را رصد می‌کند، سرمایه گذاران نسل انفجار (سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴) و نسل ایکس (متولدین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰)، از زمان آغاز پاندمی سرمایه گذاری ماهانه خود را در بیت کوین افزایش داده اند.

«جنیس لِگلر» مدیر تولید این نرم افزار معتقد است که براساس یافته‌های جدید این احتمال وجود دارد که در نتیجه پاندمی جهانی، روش فکری سرمایه‌گذاران به شکلی بی‌سابقه دستخوش تغییر شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =