جی20

چند نهاد بین‌المللی از گروه جی۲۰ خواستند تا نه تنها به منظور کمک به کشورهای فقیر بلکه برای کشورهایی با درآمد متوسط، تعلیق بازپرداخت بدهی را تمدید و از این طریق به تعدیل آثار ناشی از پاندمی کمک کنند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، کنفدراسیون بین المللی اتحادیه‌های کارگری به همراه گلوبال سیتیزن که گروهی با هدف پایان دادن به فقر تا سال ۲۰۳۰ است، از وزرای دارایی ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان که ۱۸ جولای در یک نشست آنلاین شرکت می‌کنند، درخواست کردند تا با برداشتن گام‌های بیشتر، مشارکت وام‌دهندگان خصوصی را که تاکنون حضور کندی داشته‌اند، تقویت کنند.

این نهادها در نامه‌ای سرگشاده که امروز (دوشنبه) منتشر شد اعلام کردند از آنجا که اقتصاد جهان در آستانه مواجهه با رکودی به مراتب عمیق‌تر از پیش بینی‌های ماه آوریل است، اقدامات بیشتری برای حمایت از اقتصاد جهان نیاز است. جی۲۰ و پاریس کلاب در آوریل از طرح تعلیق بازپرداخت بدهی ۷۳ کشور فقیر را تا پایان سال رونمایی کردند.

مقامات مالی ارشد جهان هفته گذشته اعلام کردند که به منظور کمک به کشورهای به شدت مقروض که از پاندمی آسیب جدی دیده اند، احتمال تغییرساختار بدهی برای هر کشور وجود دارد.

تاکنون ۴۱ کشور جهان برای درخواست بخشودگی وام تحت طرح تعلیق بدهی جی۲۰ درخواست کرده و پاریس کلاب نیز تا به امروز با ۲۰ کشور از ساحل عاج گرفته تا اتیوپی و پاکستان، توافقنامه امضا کرده است.

این نهادها همچنین اقتصادهای بزرگ را تهییج کردند تا با تقویت مشارکت خود، صندوق بین المللی پول را قادر سازند تا همچنان برای فقیرترین اعضای خود تا آوریل سال ۲۰۲۲ تسهیلات بخشودگی بدهی فراهم آورده و در بانک های چندجانبه منطقه ای نیز چنین ابزاری را ایجاد کند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =