نفت

بدنبال بسته شدن شرکت‌های تولید نفت در خلیج مکزیک در نتیجه توفان‌های گرمسیری و همچنین پیشرفت در درمان بیماری کووید-۱۹، قیمت جهانی نفت بالا رفت.

به گزارش ایبِنا از رویترز، نفت خام برنت با رشد ۳۲ سنتی یا ۰.۷ درصدی هر بشکه ۴۴.۶۷ دلار دست به دست شد و وست تگزاس اینترمیدیت با افزایش ۳۱ سنتی یا ۰.۷ درصدی بشکه ای ۴۲.۶۵ دلار معامله شد.

«استیفن برناک» از موسسه PVM در این‌باره گفت: قیمت های نفت حالا مشغول سود بردن از مام طبیعت بوده و همزمان با نزدیک شدن توفان‌های دوقلو به خلیج مکزیک با افزایش مواجه شده اند. نیمی از تولیدات این منطقه کاهش یافته اما هراس از تداوم موج دوم کرونا همچنان افزایش قیمت را در مهار خود قرار داده است.

کارگران از بیش از ۱۰۰ سکوی نفتی این منطقه تخلیه شده و شرکت‌های تولیدی، تولیدات خود را به اندازه بیش از یک میلیون بشکه در روز کاهش داده اند.

«وارن پَترسون» رییس واحد استراتژی کامودیتی ها در ING گفت: در حالی که هم اکنون تمرکز روی تولیدات نفت معطوف است، باید حواسمان به فعالیت‌های پالایشگاهی باشد؛ حوزه‌ای که برابر توفان و طغیان آسیب پذیر است. خلیج مکزیک یک مرکزی پالایشگاهی کلیدی محسوب می‌شود.

موضوع دیگری که موجب حمایت از قیمت‌ها شد، گزارش فایننشال تایمز مبنی بر دستور اکید و پیگیری بی درنگ «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا مبنی بر انجام مراحل آزمایشی واکسن کووید-۱۹ تولیدی شرکت آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد است.

سازمان غذا و داروی فدرال آمریکا، روشی را برای درمان کرونا تایید کرده است که می‌گوید سود آن برای بیماران بیشتر از ضررهای احتمالی آن است. در این روش درمانی از پلاسمای خون کسانی استفاده می‌شود که پیشتر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =