نفت

به دنبال افزایش نگرانی‌ها مبنی بر تضعیف روند احیای تقاضا در بحبوحه افزایش شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان، نفت به بشکه‌ای زیر ۴۲ دلار ریزش کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، موارد ابتلا به ویروس کرونا در ۲۲ ایالت از ۵۵ ایالت آمریکا افزایش پیدا کرده است؛ این آمار از تحلیل رویترز در تعطیلات روز کار به دست آمده است. شمار آلودگی‌ها در هند و انگلیس نیز روند صعودی دارد.

نفت خام برنت امروز (سه شنبه) با کاهش ۵۰ سنتی یا ۱.۲ درصدی به هر بشکه ۴۱.۵۱ دلار رسید و وست تگزاس اینترمیدیت نیز با افت ۱.۰۵ دلاری یا ۳درصدی بشکه‌ای ۳۸.۷۲ دلار معامله شد. روز گذشته پس از آنکه شرکت ملی نفت عربستان سعودی آرامکو قیمت فروش رسمی نفت سبک عرب خود را برای ماه اکتبر کاهش داد، بهای نفت ریزش کرد؛ نشانه ای مبنی بر تزلزل تقاضا.

«لچلان شاو» ریییس واحد مطالعات کامودیتی بانک مرکزی استرالیا گفت: تلفیق خروج از اوج فصل تابستانی رانندگی در آمریکا که یک فاکتور فصلی است توجه بازار را به این موضوع جلب کرده که آیا احیای تقاضا به اندازه کافی قدرتمند است و مشخصا ابهاماتی در این خصوص وجود دارد و اقدام قیمتی آرامکو بر این امر صحه می‌گذارد.

هر دو شاخص نفت خام از سطوحی که در ماه آگوست داد و ستد می‌شدند، فاصله گرفته و افت قیمت داشته اند؛ برنت حدود ۸ درصد ارزش خود را دز پایان آگوست از دست داده است. با این حال، به لطف توافق کاهش تولیدات اوپک پلاس، نفت همچنان از سطوح تاریخی خود در آوریل احیا شده است؛ تولیدکنندگان نفت قرار است ۱۷ سپتامبر در نشستی شرایط بازار را بازنگری کنند.

افت ارزش دلار همچنین باعث تقویت نفت خام در روز سه‌شنبه شده است؛ «نوربرت روکِر» اقتصاددان ارشد بانک سوئیسی جولیوس بائر معتقد است که بازارها در اواخر سال جاری فراتر از بشکه‌ای ۴۵ دلار خواهد رفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =