آلمان

موسسه مطالعات اقتصادی آلمان (ifo) اعلام کرد که بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال جاری با رشد اقتصادی منفی ۵.۲ درصد روبرو خواهد شد؛ این رقم پیش‌تر ۶.۷ درصد پیش‌بیین شده بود.

به گزارش ایبِنا از رویترز، «تیمو وُلمرشوسر» رییس اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: افت رشد اقتصادی در سه ماهه دوم و احیا در حال حاضر نسبت به آنچه انتظار داشتیم با روندی به مراتب خوشایندتر در حال بهبود است.

این موسسه همچنین پیش‌بینی خود را در مورد رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱ کاهش داده و آن را از ۶.۴ به ۵.۱ درصد رسانده است؛ ifo انتظار دارد که اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۰ باندازه ۱.۷ درصد توسعه پیدا کند.

براساس اعلام این موسسه، حالا پیش بینی می شود که شمار افراد بیکار در سال جارس از ۲.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۲.۷ میلیون تن افزایش یافته و سپس در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتسیب به ۲.۶ و ۲.۵ میلیون نفر برسد.

از لحاظ درصدی این افزایش به معنای جهش نرخ بیکاری در سال جاری به ۵.۹درصد است؛ این نرخ سپس در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب به ۵.۷ و ۵.۵ کاهش خواهد پیدا کرد. موسسه مطالعات اقتصادی آلمان مستقر در مونیخ در پایان هشدار داد که در مورد پیش بینی های انجام شده، به شکلی غیرعادی ابهام زیادی وجود دارد و به عنوان ادله این بی ثباتی به افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا، خطر جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق و همچنین حل نشدن تنش‌های تجاری جهانی اشاره کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =