• ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
  • کد خبر: 118932
بریکس

روسیه شرکای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی) را برای پیوستن به پروژه‌های عظیم نفت و گاز قطب شمال دعوت می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه از کشورهای عضو بریکس دعوت به مشارکت در پروژه های توسعه انرژی روسیه در قطب شمال کرده است. نواک گفت ذخایر هیدروکربن در قسمت قطب شمال روسیه ۷.۳۳ میلیارد تن نفت و ۵۰.۴۵ تریلیون متر مکعب گاز طبیعی تخمین زده شده است. این میزان به ترتیب ۲۴.۷ و ۷۲.۱ درصد از کل ذخایر قابل بازیابی روسیه است.

به گفته نواک، که هفته گذشته یک جلسه ویدئو کنفرانس با وزیران انرژی بریکس برگزار کرد، روسیه از نظر ذخایر اثبات شده در رتبه اول جهان است. سال گذشته، این کشور به یکی از پنج تولید کننده برتر گاز طبیعی مایع در جهان تبدیل شد و پیش بینی می شود روسیه تا سال ۲۰۳۵ تولید خود را از ۲۹ میلیون فعلی به ۱۴۰ میلیون تن گاز طبیعی مایع در سال افزایش دهد.

وزیر انرژی روسیه گفت که گاز طبیعی یکی از امیدوار کننده ترین هیدروکربن های سازگار با محیط زیست قرن بیست و یکم است که در آینده قابل پیش بینی، منابع انرژی مرسوم همچنان مهم ترین قسمت از تعادل انرژی جهانی را تشکیل می دهند.

طبق پیش بینی، بریکس، تا سال ۲۰۴۰، سهم منابع انرژی فسیلی بیش از ۷۰ درصد تعادل انرژی کشورهای ما را تشکیل خواهد داد. وی افزود: من از شرکای بریکس دعوت می کنم تا در اجرای پروژه های مشترک نفت و گاز در قطب شمال شرکت کنند. ما در حال حاضر با کشورهایی غیراز قطب شمال مانند ژاپن، چین و فرانسه همکاری می کنیم.

وی توضیح داد که هیدروکربن های قطب شمال به دلیل راحتی مسیر دریای شمال به عنوان کوتاهترین مسیر دریایی برای آوردن هیدروکربن های قطب شمال برای مصرف کنندگان، از مزیت رقابتی قابل توجهی برخوردار هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =