• ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  • کد خبر: 119628
طلا

وزارت دارایی روسیه با طرح پیشنهادی اعلام کرد: صندوق ثروت ملی روسیه ممکن است به زودی اجازه سرمایه‌گذاری در طلا را داشته باشد.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، وزارت دارایی روسیه پیشنهاد داده که دارایی های صندوق ثروت ملی را متنوع کرده و اجازه نگهداری فلزات گرانبها از جمله طلا را بدهد. پیش نویس این لایحه، که روز جمعه در وب سایت دولت منتشر شد، با هدف اصلاح کد بودجه روسیه برای گسترش لیست دارایی های مالی صندوق سرمایه داری مجاز برای سرمایه گذاری است.

مطابق یادداشت همراه با قانون پیشنهادی، فلزات گرانبها، به ویژه طلا، همیشه دارایی های محافظ در نظر گرفته شده اند. این فلز زرد حدود یک چهارم ذخایر بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد، این اقدام به صندوق ثروت ملی اجازه می دهد دارایی های خود را متنوع کند، آنها را ایمن نگه دارد و سودآوری را بهبود بخشد.

سال گذشته، وزیر دارایی از این ایده حمایت کرد و خاطرنشان کرد سرمایه گذاری در فلزات در بلند مدت نسبت به دارایی های بازار مالی پایدارتر است. صندوق ثروت ملی بخشی از دارایی های بودجه فدرال روسیه است.

این سیستم برای حمایت از سیستم بازنشستگی کشوری ایجاد شده و همچنین می توان از این بودجه برای جبران کسری بودجه در مواقع بحرانی استفاده کرد. از اول نوامبر، دارایی های این صندوق بیش از ۱۶۷ میلیارد دلار یا تقریبا ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =