• ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
  • کد خبر: 119992
دلار

با وجود ثبات شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای اصلی، بیت کوین یک شبه تا ۱۳ درصد سقوط کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، دلار در معاملات روز جمعه ثابت بود اما در معرض ضررهای هفتگی در برابر سبد ارزهای اصلی قرار گرفت. روز پنج شنبه بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز شکرگذاری بسته شد.

امروز روز آرام دیگری خواهد بود، تقریباً هیچ کاتالیزوری برای حرکت بازار وجود ندارد. با این وجود دلار، در فروش آخر ماه تحت فشار گسترده ای قرار دارد. شاخص دلار آمریکا در ۹۲.۰۳ در برابر سبد ارزهای اصلی ثابت بود و در نزدیکترین سطح سه ماهه ۹۱.۸۴ قرار گرفت.

دلار این هفته تحت فشار قرار گرفته است، زیرا ارزهای پرخطراز افزایش خوش بینی نسبت به یک سری گزارشات خبری واکسن COVID-۱۹ و امیدها برای یک دوره با ثبات تر در سیاست های ایالات متحده بهره مند می شوند.

در حالی که دلار با امیدهای واکسن، تحت فشار خواهد ماند، بازار انتظار دارد ارز در میان مدت ثابت شود. هنگام بررسی چگونگی بازگشت اقتصاد در سه ماهه جولای، ایالات متحده رشد کرد و یک بازگشت شدید داشت. در سناریویی که واکسن ها سال آینده به تدریج در دسترس قرار گیرند و اقتصاد به حالت عادی برگردد، ایالات متحده احتمالاً یکی از مقاوم ترین کشورها در میان کشورهای پیشرفته خواهد بود که این یک فضای مطلوب دلاری ایجاد می کند.

صورتجلسه بانک مرکزی از جلسه اکتبر خود نشان داد که سیاست گذاران توافق کرده اند که نمی توانند در طول موج دوم ویروس کرونا از خود راضی به نظر برسند، و در عوض زمینه را برای محرک بیشتر فراهم می کنند.

هشدار داده شده که تحمل یک مرحله طولانی تر از تورم حتی پایین تر به مصرف و سرمایه گذاری آسیب می رساند و همچنین انتظارات را برای رشد قیمت پایین در آینده تقویت می کند. یورو در برابر دلار آمریکا با قیمت ۱.۱۹۰۵ دلار تغییر چندانی نکرد، دور از بالاترین قیمت دو ماهه یعنی ۱.۱۹۴۱ دلار که روز پنج شنبه مشخص شد، قرار گرفت.

استرلینگ با فروش ۱.۳۳۴۹ دلار، معامله  نزدیک بالاترین سطح سه ماهه ۱.۳۳۹۹ دلار بود در روز پنج شنبه بود، در زمانی که فعالان بازار به دنبال پیشرفت در مذاکرات برکسیت هستند. به گفته مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا: روز جمعه با برخی از وزرای اتحادیه اروپا که مسئولیت شیلات را بر عهده دارند گفتگو خواهد کرد تا در بحث های تجاری با انگلیس وضعیت بازی را بررسی کنند.

دلار استرالیا در ۰.۷۳۶۰۵ ثابت شد، زیرا روز پنج شنبه به بالاترین سطح تقریباً سه ماهه یعنی ۰.۷۳۷۴ صعود کرده است. در همین حال، دلار نیوزلند در ۰.۷۰۰۶ دلار تغییر قیمت داد. بیت کوین، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده، آخرین بار در معاملات بی ثباتی ۱۷۲۷۱.۸۶ دلار به فروش رسید. یک شبه، ارز رمزنگاری شده تا ۱۳ درصد سقوط کرد و به کمترین حد خود از ۱۶ نوامبر رسید، در حالی که بالاترین قیمت ۱۹۶۶۶ دلار بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =